При Байдені будівництво Північного потоку-2 може зупинитися назавжди — Bild

Обраний президент США Джо Байден може остаточно зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік-2.

Про це пише німецьке видання Bild.

Газета зазначає, що після програшу Дональда Трампа на виборах багато німецьких політиків почали сподіватися на потепління у відносинах США і Німеччини і відновлення дружнього курсу, який проводила щодо Берліна адміністрація Барака Обами.

«Але за ейфорією з приводу кінця епохи Трампа для багатьох може послідувати різке пробудження», — йдеться в матеріалі.

Bild підкреслює, що Палата представників і Сенат Конгресу США домовилися включити додаткові санкції проти газопроводу Північний потік-2 в проєкт оборонного бюджету на 2021 рік. Під санкції потраплять страхові та сертифікаційні компанії, які працюють з російськими суднами для завершення будівництва газопроводу. Оборонний бюджет на 2021 рік має бути прийнятий до кінця цього року.

На думку експертів, нові санкції можуть не тільки затримати будівництво Північного потоку-2, а й назавжди зупинити його.

У команді Байдена заявили кілька тижнів тому, що новий президент «продовжить виступати проти Північного потоку-2 як принципово поганої угоди», щоб «зміцнити енергетичну незалежність Європи».

Північний потік-2 не будується з грудня 2019 року через американські санкцій. У Газпромі заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Датське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірною) системою позиціонування.

20 жовтня Держдепартамент США опублікував роз’яснення, в якому йдеться, що під американські санкції будуть потрапляти не тільки компанії, що надають судна для будівництва Північного потоку-2, а й ті, які займаються модернізацією суден, які повинні його добудувати, встановлюють на них необхідне обладнання або фінансують ці процеси. Це означає, що санкції можуть бути введені проти компаній, які займалися або будуть займатися переобладнанням російського трубоукладального судна Академік Черський або інших суден, які повинні йому допомагати в добудові Північного потоку-2 (наприклад, Фінвал, Умка і Еррі). В Nord Stream 2 AG заявили, що санкції торкнуться понад 120 компаній з 12 країн Європи.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *