Приватбанк подав мільярдні позови до позичальників, яких пов’язують з Коломойським і Ко

Приватбанк активізувався з подачею позовів до структур, які, за даними Генпрокуратури, стали боржниками банку за підсумками торішньої реструктуризації/трансформації корпоративного портфелю (коли борги «старих» позичальників на 127 млрд грн були фактично переоформлені на «нових» позичальників, яких пов`язували з «приватівцями»). Відповідні судові процеси відбуваються в різних областях.

Зокрема, у вересні Госпсуд Хмельницької області відкрив провадження в справі №924/840/17 за позовом націоналізованого банку до ТОВ «Сантех Мастер» про стягнення 5,7 млрд грн заборгованості (за кредитним договором №4С16110Г від 10.11.2016).

Також у вересні Госпсуд Харківської області порушив провадження в справі №922/3118/17 за позовом Приватбанку до ТОВ «Тріумф 15» про стягнення 5,5 млрд грн (за кредитним договором №4Т16100Г від 25.10.2016).

Чимало судових процесів відбуваються також у Дніпропетровській області: наприклад, за позовом Приватбанку до ТОВ «Пром Гарант Плюс» про стягнення 5,2 млрд грн; до ТОВ «Адор ЛТД» про стягнення 832 млн грн; до ТОВ «Арнад Груп» про стягнення 738 млн грн тощо.

«Державні топ-менеджери Приватбанку опинилися на шпагаті. З одного боку, вони сидять на валізах, очікуючи призначення нового глави правління. З іншого боку, сидіти склавши руки їм теж не можна, оскільки в тієї ж Генпрокуратури можуть виникнути питання – чому з корпоративних позичальників не стягують прострочену заборгованість, тоді як у банку накопичуються збитки. Думаю, навряд чи випадково активізація юридично-претензійної роботи Приватбанку збіглася в часі з арештами майна «приватівців» за ініціативою ГПУ», — коментує чільний представник одного з держбанків, який попросив не називати його ім’я.

Нагадаємо, у вересні Печерський райсуд м. Києва за клопотанням Генпрокуратури наклав арешт на низку активів, які пов’язують з «приватівцями», в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо виведення з Приватбанку 19 млрд грн рефінансування НБУ, можливість чого, щоправда, в інтерв’ю для Finbalance спростовувала заступник глави НБУ Катерина Рожкова).

Зокрема, арештовано було понад тисячу вагонів, напіввагонів, цистерн ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Дніпроазот». Також було накладено арешт на зерновий термінал «Бориваж», офісний комплекс в м. Києві (який орендує холдинг «1+1 медіа»), завод «Біола» в м. Дніпрі, літак Boeing тощо.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *