ПриватБанк подав позов на $5,5 млрд проти Коломойського

ПриватБанк подав позов на Кіпрі у розмірі $5,5 млрд проти своїх колишніх власників.

«ПриватБанк подав новий позов до суду Кіпру з метою відшкодування збитків у розмірі $5,5 млрд у зв’язку зі схемами, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які, як вважає банк, було реалізовано його колишніми власниками – Ігорем Коломойським та Генадієм Боголюбовим, одним із колишніх посадових осіб – Тімуром Новіковим, та двома кіпрськими компаніями – PrimeCap (Cyprus) Limited та Duxton Holdings Limited», — зазначено в повідомленні банку.

Вручення нового позову на Кіпрі відбулося 3 квітня після винесення судом наказу проти PrimeCap щодо збереження документів. Вручення позову іноземним відповідачам відбудеться належним чином.

Позов Банку стосується двох серій трансакцій, які, як стверджує банк, було незаконно здійснено у період між 2013 та 2016 роками, за вказівкою його колишніх власників та при сприянні інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали та/або контролювалися паном Коломойським та паном Боголюбовим, відповідно до кредитних договорів, які, як вважає банк, є удаваними та жоден з яких не був погашений.

«Такі трансакції включали схему, за якою $2,34 млрд були направлені кіпрській компанії, пов’язаній із колишніми власниками банку – Duxton Holdings Limited, шляхом перерахування траншами по $30 млн протягом чотирьох місяців у 2013 році», — розповіли в НБУ.

Цей позов є складовою вимог ПриватБанку проти пана Коломойського та пана Боголюбова, що розглядаються в Англії, на Кіпрі, у США та Ізраїлі на загальну суму понад $10 млрд.

«Банк залишається спрямованим на отримання відшкодування від його колишніх власників у повному обсязі у зв’язку із понесеним ним збитком у період, коли Банк знаходився під їхнім володінням та контролем, та націленим досягти правосуддя як для банку, так і для українських платників податків». повідомив банк.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *