Проблеми оренди. «За місяць жодного разу не виносили сміття»

— Чоловіків охочіше беруть на квартиру. Господарі пояснюють, що з ними менше клопотів. Бо жінки — це косметика, прання, частіше миються, — розповідає рієлтор 55-річна Оксана Іванців із Луцька.

— Одні хочуть лише студентів, бо ті вихідними їздять додому. Другі — лише працюючих. Мовляв, вони серйозніші. Найпопулярнішими кандидатами є молоді пари без дітей. Важко знайти житло квартирантам, що мають домашніх тварин. У Луцьку — дефіцит житла. Приїхали багато військовослужбовців. Вартість оренди теж зросла. Найчастіше конфлікти між орендарями та власниками квартир виникають через затримку оплати, пошкодження майна. Якось жінку тричі підряд виселяли з квартир. Мала багато особистих речей. Їй не кімнату треба було шукати, а окрему квартиру. Колись батьки орендували для дівчат-студенток двокімнатне помешкання в центрі. Вони з другої кімнати зробили курилку. Посередині поставили деко з духовки. Скидали туди недопалки. За місяць проживання жодного разу не виносили сміття. Коли виїжджали, викинули 11 мішків непотребу. З вигляду гарні, доглянуті, а виявилися неготовими до самостійного життя.

— Треба завжди укладати договір оренди, — каже адвокат Ростислав Кравець, 44 роки. — Детально прописувати умови проживання, виселення, відповідальність сторін. Власники житла часто просять, крім плати за оренду, вносити ще й заставу. Її розмір дорівнює вартості місячного проживання. У договорі треба чітко зазначити, як використовуватимуть ці гроші. Це компенсація за пошкоджені речі в квартирі чи орендна плата за останній місяць проживання. Бо часто виникають конфлікти щодо цього.

Марія ПЕТРУШКО, Gazeta.UA

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

1 ответить
  1. Гіа Джулакідзе
    Гіа Джулакідзе говорит:

    — Треба завжди укладати договір оренди, — каже адвокат Ростислав Кравець, 44 роки. Теж як я наівний-орендую житло-договір на руках—я ще перемішена особа з тимчасово окупованої теріторії-і тут починається переєстрація у міськраді-показую договір на оренду-а чіновнік каже мені-що ти показуєш-це фількіна грамота-такі договіри я у сусідній кімнаті напечатую кучу-ТАК ЩО ЦІ ДОГОВІРИ так для такіх довірливих як я і ви

    Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *