Продаж землі та будинку Рожкової за борги: що ще може піти з молотка
У звіті Катерини Рожкової вказано, що обидва об’єкти було реалізовано на загальну суму 927 258 грн, тобто майже за мільйон, у межах виконавчого провадження.
Відповідна угода підписана 29 січня, а звіт у Нацагентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікований 6 лютого 2025 року. Ім’я покупця не вказується. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «OBOZ.UA».
Із попередньої декларації банкірки видно, що у селі Кожухівка вона мала ділянку на 1193 кв. м і садовий будиночок на 87,7 кв. м. Їхня ціна не вказувалась.
Згідно з декларацією пані Катерини за 2023 рік (нова поки не публікувалась), з нерухомості у її власності ще мають лишатися:
50% квартири в Києві на 99,5 кв. м, придбаної в листопаді 2009 року, заявленої за ціною 220,8 тис. грн;
гараж у Києві на 19,8 кв. м за 24,6 тис. грн;
земельна ділянка на 1505 кв. м в селі Мархалівка Київської області (Фастівський район) за 114,8 тис. грн.
У цьому ж селі Мархалівка є житловий будинок на 299,1 кв. м, але він вказаний як недобудований об’єкт з травня 2007 року.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Крім того, працівниця НБУ заявляла НАЗК п’ять пар ювелірних виробів, всі – годинники на загальну вказану суму 803 тис. грн (Antoine Preziuso, OMEGA, Chopard, Ulysse Nardin, HYSEK). А також накопичення в корпоративному пенсійному фонді Нацбанку на загальну суму 1,6 млн грн і $2,7 тис. на рахунку в ПриватБанку. Та ще готівкові заощадження в інвалюті – на €15 тис. і на $8 тис.
Згідно з чинним законодавством, можливе стягнення більшості з цих активів, зазначають юристи. Зокрема і пенсійних накопичень, які за чинним законодавством вважаються депозитом.
“Судові виконавці можуть виділити частку боржника у нерухомості та її продати, навіть за умови часткового володіння. Якщо боржнику належить 50%, скажімо, квартири, то продається все житло та стягується половина виручених коштів, а решта лишається іншому співвласнику/співвласникам. Якщо казати про банківські рахунки, то дозволяється стягувати усі суми (до покриття всієї суми боргу), у тому числі накопичення в корпоративному Пенсійному фонду Нацбанку – це такий самий депозит, як і інші. Те саме стосується й готівкових коштів, які є в декларації, хоча пані Рожкова може заявити, що вже витратила ці гроші, й фактично уникнути їх стягнення. Також виконавці можуть витребувати ювелірні вироби, якщо боржник не заявить про їх втрату”, – уточнив OBOZ.UA процедурні моменти старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.
А також пояснив, що, згідно з чинним законодавством, є невеликий перелік особистих речей, які судові виконавці мають лишити боржнику після розпродажу його майна. В ньому предмети особистого вжитку, деякі меблі, холодильник і телевізор (по одному на родину), лікарські засоби, предмети для реабілітації та для виконання релігійних культів і обрядів тощо.
“Якщо ювелірні вироби є в наявності та не будуть заявлені, як, скажімо, предмет для виконання релігійних культів і обрядів чи як інший виняток, то виконавці мають право їх вилучити та продати для погашення заборгованості”, – пояснив Кравець.
При цьому виконавці мають право регулярно стягувати 20% зарплатні Катерини Рожкової (в готівковій чи безготівковій формі), яка дотепер працює у Національному банку. OBOZ.UA ще в січні скеровував до НБУ запит щодо цих виплат і співпраці із виконавчою службою щодо виконання рішення суду з вищезгаданим провадженням 72392283. Та Нацбанк донині ухиляється від відповіді за запитом.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!