Продаж землі в Україні за заниженими цінами: причини та можливі кроки уряду

Продаж землі в Україні за заниженими цінами: причини та можливі кроки уряду

Земельний ринок в Україні попри воєнний стан залишається ліквідним і привабливим для інвесторів. Але українські землі продаються за свідомо заниженими цінами. Чому це відбувається і як вивести справедливу ціну, пояснюється у звіті про стан ринку земель в Україні, підготовленому експертами KSE Агроцентру за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку.

Скільки вже продано земель

Усього від початку відкриття ринку, станом на 1 червня 2023 р., вже укладено понад 145 тис. угод купівлі-продажу сільгоспділянок сукупною площею майже 325 тис. га. Це становить близько 1% від усіх сільгоспземель на підконтрольних Україні територіях. Такі показники означають, що земельний ринок в Україні попри воєнний стан залишається ліквідним і привабливим для інвесторів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «МiнфiнМедiа».

Наразі нараховується 7 регіонів, в яких частка сільгоспземель в обігу перевищує 1%. Переважно ці регіони розташовані в центрі України.

Продаж землі в Україні за заниженими цінами: причини та можливі кроки уряду

Абсолютним же лідером є Харківська область, у якій в обігу з моменту запуску ринку с/г земель перебуває 1,59% від всіх сільгоспземель в області. Найменша частка земель в обігу спостерігається на сході України, який зазнає впливу бойових дій ще з 2014 року, а також на заході України, в яких ринок сільгоспземель ускладнений порівняно малим розміром земельних ділянок.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Де земля найдорожча

Найбільший попит мають землі для товарного сільськогосподарського виробництва та землі для ведення особистого селянського господарства.

Ціни купівлі-продажу на сільськогосподарські землі поволі зростають — у 2023 році середньозважена ціна становила 35,4 тис. грн/га. Це на 13,5% більше, ніж у 2022 році і майже на 22% більше, ніж у 2021 році.

Найдорожчою з початку 2023 року була земля в Київській та Львівській областях. Така ситуація вже традиційно спостерігається навколо привабливих мегаполісів, де на ціноутворення суттєво впливає перспектива переведення угідь у несільськогосподарські землі з метою подальшої забудови.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *