Проплачені мітингарі під НБУ намагаються зірвати угоду з МВФ – Смолій

НБУ занепокоєний тим, як посилились атаки на його незалежність.

«Спроба мітингарів, організаторів цих мітингів, і висловлювання, які сьогодні є, як раз і полягають в тому, щоб не відбулася програма із Міжнародним валютним фондом, не відбулось продовження (співпраці. – Ред.)», – повідомив голова НБУ Яков Смолій.

За його словам, МВФ в координації із урядом, НБУ і президентом вимагає, щоб «власники колишніх банків повернули кошти, які були виведені». «Замовники цього безумовно не хочуть, тому будуть всіляко домагатись, щоб програма із МВФ відбулася. Але переговори у нас продовжуються, і ми надіємось на успішне завершення цієї процедури», – сказав він.

«Місія закінчила роботу минулого тижня. Зараз в Вашингтоні продовжуються консультації, але з врахуванням того, що День Подяки (28 листопада. — Ред.) припадає на четвер і п’ятниця в Вашингтоні це вихідний, ми будемо розраховувати, що якісь мессиджі будуть наступного тижня», – повідомив Смолій.

Смолій повторив основні тези із скандальної заяви, яку зробив НБУ після спроби штурму Нацбанку з боку мітингувальників.

«Протягом останніх декількох тижнів під стінами Національного банку відбуваються проплачені акції з метою дискредитації діяльності правління НБУ, з метою приниження гідності членів правління», – заявив Яків Смолій.

Очільник НБУ вважає, що суд має визначити наскільки правдиві образи з боку мітингарів.

«Нас обзивають злодіями і злочинцями, про що повинні висновки робити судові органи, а не конкретні мітингуючі під Нацбанком, не конкретні народні депутаті, які беруть участь в цих мітингах», – заявив він, натякнувши на заступника голови комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Олександр Дубінський («Слуги народу»).

Сьогодні зранку Олександр Дубінський спілкувався з мітингарями і навіть «акредитував» їх на засідання комітету, яке сьогодні відбулось в Національному банку. Мітингарів, очікувано, в НБУ не пустили – вони запалили димові шашки.

Згадав Смолій не тільки цього депутата, але й Ігоря Коломойського.

«Ми чітко розуміємо, що ця спланована акція проплачена колишніми власниками банків, які виведені з ринку. Особливо ми звертаємо увагу, що, як ми розуміємо, цей захід проплачений Ігорем Валерійовичем Коломойським, одним із колишніх власників ПриватБанку, з метою дестабілізації Національного банку, створення шуму навколо незалежної інституції. Наша заява полягає в тому, що ми є, були і залишаємось незалежним Нацбанком, будемо проводити свою політику для зменшення рівня інфляції, встановлення цінової стабільності, відновлення кредитування, зростання економіки і добробуту населення», – заявив Смолій.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *