Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ

Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури членам злочинної групи повідомлено про підозру у шахрайстві та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 209 КК України).

За даними слідства, троє жителів Одеси вирішили нажитися на військовослужбовцях ЗСУ, які перебувають в зоні бойових дій та потребують для виконання бойових завдань автомобілів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Офіс Генерального прокурора».

Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ

Підозрювані розробили злочинну схему, за якою дзвонили секретарю однієї з міськрад Донецької області та військовим капеланам, контакти яких знаходили в інтернеті. Представляючись волонтерами, під вигаданим ім’ям пропонували передати безоплатно на потреби ЗСУ транспортні засоби, яких насправді не мали. При цьому зазначали, що наразі перебувають за кордоном, і просили перерахувати на їхні банківські рахунки кошти на паливо для заправки авто та подальшої відправки їх у визначені потерпілими місця.

Представники влади та духовенства або самі перераховували кошти, або надавали контакти українських захисників з передової. У такий спосіб псевдоволонтери ошукали 6 громадян на понад 130 тис грн.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Для конспірації підозрювані змінювали сім-карти мобільних операторів, а імітуючи перевезення транспортного засобу, дзвонили з автомобіля одного із спільників, пересуваючись Одесою.

Після перерахунку грошей на картки, учасники групи розподіляли їх між собою та витрачали на власний розсуд. Таким чином вони легалізовували отримані злочинним шляхом кошти. Підозрюваних затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Під час обшуків за місцями мешкання та у транспортних засобах фігурантів виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти, банківські картки, чорнові записи з номерами банківських карток і з абонентськими номерами та анкетними даними потерпілих, гроші.

Псевдоволонтерам з Одеси повідомлено про підозру у шахрайській схемі заробітку на військовослужбовцях ЗСУ

Наразі за клопотанням прокурора двом з них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у близько 1 млн грн та 1,5 млн грн відповідно, третьому – цілодобовий домашній арешт.

Досудове розслідування здійснює СУ ГУНП в Одеській області, оперативний супровід – Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області ДКП НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *