Рада адвокатів України змінила розподіл внесків для підтримки безперервної діяльності адвокатського самоврядування

Рада адвокатів України змінила розподіл внесків для підтримки безперервної діяльності адвокатського самоврядування

У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб – 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет. Водночас, зміниться його розподіл.

Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання 14 грудня. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».

З урахуванням вимог Положення про ці внески (рішення РАУ від 03.02.2017 № 4), сплата внеску є професійним обов’язком адвоката. Виконати цей обов’язок необхідно до 31 січня 2025 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування.

Новий розподіл враховуватиме як критерій кількість адвокатів у регіональних радах:

Таке рішення було ухвалене з метою забезпечення безперервної роботи органів адвокатського самоврядування. Воно спрямоване на реалізацію конституційної функції адвокатури — захисту прав людини та надання якісної правничої допомоги, гарантованої Конституцією. Адвокатура є незалежною від держави та не фінансується з інших джерел, окрім внесків своїх членів, отже справедливий та збалансований розподіл цих внесків є вкрай важливим.

Раніше більша частина щорічного внеску (70%) залишалась у розпорядженні регіональних рад адвокатів без обов’язкового перерозподілу на користь кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. При цьому КДКА фінансувались фактично лише за рахунок осіб, які складали кваліфікаційний іспит.

Рада адвокатів України змінила розподіл внесків для підтримки безперервної діяльності адвокатського самоврядування

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Така модель не гарантувала стабільності й передбачуваності їх роботи, оскільки КДКА виконують не тільки кваліфікаційну, а й дисциплінарну функції. Як результат, у низці регіонів спостерігався фінансовий дисбаланс: одні ради адвокатів накопичували значні залишки, тоді як інші органи адвокатського самоврядування виявлялися практично неспроможними належно виконувати свої повноваження», – пояснив ситуацію голова Вищої ревізійної комісії адвокатури Максим Болдін. – Мета нового механізму — збалансувати ресурси між регіонами, підтримати КДКА та забезпечити безперебійну діяльність усієї системи самоврядування адвокатури».

Очільник ВРКА наголосив, що для адвокатів нічого не змінюється: ні в частині суми, ані щодо строків сплати внеску. Внесок сплачується, як і раніше, повністю, проте його розподіл між різними органами здійснюватиметься за новою пропорцією. І будь-які заяви про ніби то «додаткові платежі» чи ніби то «забрані в когось кошти» є безпідставними.

Рада адвокатів України змінила розподіл внесків для підтримки безперервної діяльності адвокатського самоврядування

М.Болдін також розповів, що додаткові кошти, які надійдуть до НААУ, будуть спрямовані не лише на підтримку Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та малочисельних регіональних органів, а й на фінансування діяльності представників регіонів у національних органах адвокатського самоврядування — Раді адвокатів України та ВКДКА. «Такий підхід унеможливлює залежність цих членів від регіональних рад та знімає ризики конфліктів інтересів. Зокрема, це важливо при розгляді дисциплінарних скарг між адвокатами різних регіонів, де прозоре та неупереджене фінансування з центру сприятиме об’єктивності та незалежності, – пояснив він. – Це справедливе вирівнювання фінансового забезпечення системи, покликане запобігти дестабілізації та забезпечити ефективне, незалежне й чесне функціонування адвокатури по всій Україні».

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *