Рада НБУ надала рекомендації Нацбанку та Кабміну

Рада Національного банку надала рекомендації правлінню НБУ та Кабміну щодо політики курсоутворення та валютного регулювання.

Відповідні рішення схвалені на черговому засіданні Ради 23 червня, повідомляє НБУ.

Під час засідання Рада заслухала звіт правління Нацбанку про стан системи внутрішнього контролю та розглянула оцінку її надійності та результативності. З урахуванням обговорення правлінню надано ряд рекомендацій, спрямованих на посилення ефективності, надійності та результативності системи внутрішнього контролю, відповідності впроваджених у НБУ підходів кращим світовим практикам.

Також Рада розглянула ряд організаційних питань, зокрема, обговорювався стан виконання правлінням НБУ рекомендацій Ради за І півріччя 2021 року.

За результатами розгляду питання щодо політики курсоутворення та валютного регулювання Рада зокрема схвалила такі рекомендації правлінню НБУ та уряду.

Правлінню Національного банку до 1 грудня 2021 року:

• Здійснити комплексну оцінку економічних результатів впровадження нормативно-правових актів з питань валютного регулювання, прийнятих відповідно до закону «Про валюту і валютні операції», та посилити макроекономічне обґрунтування наступних кроків із валютної лібералізації.
• З метою удосконалення комунікацій Національного банку з валютно-курсової політики надавати регулярні та оперативні коментарі щодо ситуації на міжбанківському валютному ринку.
• Провести аналіз каналів виведення капіталів (неповернення експортної виручки, фіктивні імпортні контракти, трансфертне ціноутворення та ін.) з економіки та його вплив на макрофінансову стабільність в Україні.
• Дослідити вплив значної частки державного боргу в іноземній валюті на стійкість державних фінансів та фінансову стабільність в цілому в середньостроковій перспективі та відповідне зростання додаткового тиску на валютний ринок.
• З метою посилення можливостей аналізу ефектів лібералізації на показники зовнішньої торгівлі запровадити в практику прогнозно-аналітичних робіт підготовку показників експорту та імпорту в розрізі економічних цілей відповідно до міжнародної класифікації товарів зовнішньої торгівлі BEC.
• Проаналізувати вплив поширення операцій з віртуальними активами на діяльність центральних банків (монетарна політика, політика фінансової стабільності, розвиток платіжних технологій,поява нових регуляторних практик (регтех) тощо).
• Проінформувати Раду НБУ щодо плану дій із трансформації ПАТ «Розрахунковий центр» відповідно до вимог закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів” та зменшення частки участі Нацбанку у ПАТ «Розрахунковий центр».

Кабінету міністрів:

Активізувати роботу з підготовки до приєднання до Багатосторонньої конвенції CRS MCAA з метою створення необхідних передумов для поглиблення валютної лібералізації в Україні.

Правлінню Національного банку та Кабінету міністрів:

• З метою мінімізації ризиків відпливу капіталу за межі України через незавершені операції з експорту та імпорту товарів розглянути можливість встановлення диференційованого граничного строку розрахунків залежно від виду операцій (експорт/імпорт) та товарів відповідно до коду УКТ ЗЕД.
• З метою мінімізації ризиків макрофінансової стабільності у зв’язку із поширенням операцій з віртуальними активами прискорити підготовку законодавчих актів з регулювання ринку віртуальних активів та операцій з ними.

Під час розгляду питання про систему внутрішнього контролю НБУ відзначено позитивні зрушення, які відбулись впродовж останнього року, в тому числі пов’язані з виконанням раніше наданих рекомендацій Ради НБУ.

Водночас Рада визнала необхідність подальшого продовження роботи по вдосконаленню окремих процедур/процесів, контролів та підходів, в тому числі до оцінювання операційних та інформаційних ризиків, їх мінімізації, поліпшення контролів в частині делегування повноважень, документообігу тощо.

У засіданні брали участь члени Ради та правління Національного банку, а також запрошені особи.

23 червня Рада НБУ звільнила Дмитра Сологуба з 12 липня 2021 року з посади заступника голови Нацбанку у зв’язку із закінченням строку його повноважень.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *