Рада НБУ назвала причини скорочення прибутку банків

У січні-травні чистий прибуток українських банків склав 23,841 млрд грн, що на 5,1 млрд грн менше, ніж роком раніше (28,964 млрд грн).

«Головним чином, це стало результатом негативних фінансових результатів від переоцінки вартості та операцій з купівлі-продажу банками цінних паперів (-3,1 млрд грн за 5 місяців 2021 року), тоді як процентні та комісійні доходи банків – навпаки зросли (на 2 та 8,3 млрд грн відповідно до аналогічного періоду минулого року)», — повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

При цьому у травні чистий прибуток банків зріс на 6,3 млрд грн, що майже вдвічі більше, ніж у травні 2020 року (3,8 млрд грн).

За даними Ради НБУ, зменшення вартості фондування банків сприяло зниженню їх процентних витрат у січні-травні 2021 року (на 7,6 млрд грн порівняно із січнем-травнем торік), що дозволило компенсувати збільшення комісійних та загальних адміністративних витрат банків (на 3,9 та 3,1 млрд грн відповідно).

Відновлення економічної активності на тлі згортання карантинних обмежень сприяло також зменшенню відрахувань банків у резерви (на 40% або 3,2 млрд грн порівняно з січнем-травнем 2020 року).

Ліквідність банківської системи (коррахунки банків та депозитні сертифікати НБУ) зросла до понад 225 млрд грн, понад як вчетверо перевищуючи необхідний рівень обов’язкових резервів (54,5 млрд грн). Ключовими чинниками збільшення ліквідності банківської системи стали купівля Нацбанком іноземної валюти на міжбанківському ринку та скорочення залишку коштів на рахунку уряду в НБУ.

Регулятивний капітал банків у травні зріс на 4,2% до 189,4 млрд грн, оновивши максимум з 2015 року. На тлі активізації кредитної активності банків, адекватність як регулятивного, так і основного капіталу у травні дещо знизилася (до 22,64% та 16,76% відповідно), залишаючись понад як удвічі вищою від мінімально необхідних нормативних значень (відповідно 10% та 7%).

Нормативи ліквідності та кредитних ризиків банків також перебувають у межах нормативних значень, зазначив Данилишин.

У січні-квітні прибуток українських банків склав 17,538 млрд грн.

Найприбутковішим знову став державний ПриватБанк, який заробив 6,046 млрд грн.

Загалом у січні-квітні 64 з 73 діючих банків були прибутковими, а 8 банків показали збитки.

У першому кварталі 2021 року банки заробили 10,935 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid