Рада НБУ ухвалила монетарну політику воєнного стану

На своєму позачерговому засіданні Рада Національного банку України ухвалила основні засади грошово-кредитної політики на період воєнного стану.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Зокрема Рада дозволила Нацбанку тимчасово не використовувати ринкові монетарні інструменти, зокрема ключову ставку, оскільки під час війни її дієвість як монетарного інструмента значно знижена.

Також регулятору дозволили поки не публікувати макроекономічні прогнози, оскільки війна спричинює невизначеність, яка ускладнює прогнозування.

Рада зазначила, що задля забезпечення належної відсічі широкомасштабній збройній агресії росії та безперебійного функціонування системи державних фінансів в умовах воєнного стану Національний банк може надавати підтримку державному бюджету шляхом купівлі цінних паперів уряду на первинному ринку. Доцільність та обсяги може визначати НБУ в залежності від ситуації.

«‎Усвідомлюючи потенційні ризики монетизації дефіциту державного бюджету, Національний банк фінансуватиме лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах та лише шляхом купівлі цінних паперів уряду на первинному ринку… Водночас Національний банк прагнутиме до якнайшвидшої повної відмови від фінансування дефіциту державного бюджету», – підкреслили у Раді.

Національний банк також сприятиме залученню необхідного зовнішнього фінансування від міжнародних організацій та країн-партнерів, зауважили у Раді НБУ.

Нагадаємо, у Нацбанку повідомляли, що планують повернутисядо режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням.

У регуляторі вважають, що довготривала фіксація обмінного курсу зумовлює появу макроекономічних дисбалансів. Тож тоді, коли валютний ринок відновить можливість самозбланасування, НБУ повернеться до плаваючого курсоутворення.

Також НБУ планує відмовитися від фінансування бюджету. Поки воно не чинить суттєвого тиску на цінові процеси, однак регулятор хоче мінімізувати ризики для фінансової стабільності.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.