Рада не підтримала портфельне кредитування бізнесу

Верховна Рада відхилила урядовий законопроєкт щодо надання держгарантій малому та середньому бізнесу на портфельної основі та врегулювання порядку сплати податкового боргу.

За проєкт закону №3598 проголосували 215 депутатів із 226 необхідних.

Комітет з питань бюджетної політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт №3598 за основу та в цілому з урахуванням пропозицій комітету. Однак у виступах представники депутатських фракцій і груп висловили зауваження до деяких його положень.

Після чого проєкт 264 голосами «за» було направлено на доопрацювання.

Законопроєктом №3598 пропонувалося спростити умови надання підтримки мікро-, малому та середньому бізнесу шляхом надання держгарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів, наданих таким суб’єктам господарювання.

Законопроєкт зокрема пропонує розподілити ризики між державою, банком-кредитором та підприємцем. Розмір покриття держгарантією не має перевищувати 80% обсягу запозичення.

Портфельні гарантії працюватимуть виключно через акредитовані банки. Умови для банків і підприємців для участі в програмі Мінфін розроблятиме спільно з Мінекономіки.

У Кабміні сподіваються, що після впровадження законопроєкту держгарантії замінять гарантії Фонду розвитку підприємництва в рамках програми «5-7-9%», що підвищить її ефективність.

Президент Володимир Зеленський наполягав на схваленні цього законопроєкту. Він вважає, що Національний банк проводить дуже жорстку монетарну політику, тому треба «зробити до кінця року нормальні умови для кредитування».

За його словами, використання держгарантій на портфельній основі стане ефективним інструментом підтримки МСБ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.