Рада схвалила портфельні держгарантії за кредитами бізнесу на 5 млрд грн

Верховна Рада схвалила урядовий законопроєкт щодо надання держгарантій малому та середньому бізнесу на портфельної основі в другому читанні та цілому.

За проєкт закону №3659 проголосували 268 депутатів.

Законопроєкт зокрема пропонує розподілити ризики між державою, банком-кредитором та підприємцем. Розмір покриття держгарантією не має перевищувати 80% обсягу запозичення, тобто зобов’язання держави погасити перед банком до 80% кредитів (кредитного пулу) підприємця, якщо він збанкрутує.

Загальний об’єм програми на 2020 рік пропонується встановити з лімітом у 5 млрд грн.

Портфельні гарантії працюватимуть виключно через акредитовані банки. Порядок відбору банків-кредиторів і підприємців для участі в програмі, а також розмір та вид забезпечення, що надається, Мінфін розроблятиме спільно з Мінекономіки.

Законопроєктом пропонується ввести механізм, спрямований на розвиток іпотечного кредитування.

Документ також пропонує надати право Мінфіну проводити за рішенням уряду надпланові випуски ОВДП з подальшим придбанням у держвласність, що дозволить профінансувати Державну іпотечну установу.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада не підтримала законопроєкт №3598 про державні гарантії на портфельній основі, відправивши його на доопрацювання до повторного першого читання.

25 серпня на позачерговому засіданні парламент схвалив законопроєкт у повторному першому читанні.

У Кабміні сподіваються, що після впровадження законопроєкту держгарантії замінять гарантії Фонду розвитку підприємництва в рамках програми «5-7-9%», що підвищить її ефективність.

Президент Володимир Зеленський наполягав на схваленні цього законопроєкту. Він вважає, що Національний банк проводить дуже жорстку монетарну політику, тому треба «зробити до кінця року нормальні умови для кредитування».

За його словами, використання держгарантій на портфельній основі стане ефективним інструментом підтримки МСБ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.