Рада ухвалила рішення: українці мають право самостійно розподіляти державний бюджет через програму 'Дія'

Рада ухвалила рішення: українці мають право самостійно розподіляти державний бюджет через програму ‘Дія’

Верховна Рада України на засіданні в четвер, 29 червня, ухвалила законопроект №9165 про зміни в Державному фонді регіонального розвитку (ДФРР).

Як зазначається в законопроекті, документ підтримали 238 народних депутатів. Зміни передбачають, що громадяни зможуть самі обирати, на що витрачати гроші. Розподіл коштів після голосування повинен буде затверджувати Кабінет міністрів України. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

Водночас, Головне юридичне управління Верховної Ради відзначає, що законопроект суперечить Конституції України і не узгоджується з іншими законами.

Як йдеться у заяві юридичного управління, даний законопроект не визначає критерії та пріоритети для розподілу коштів державного бюджету, тобто “не містить законодавчого унормування способу реалізації повноважень, наданих учасникам бюджетного процесу”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Якщо закон набуде чинності, голосування в “Дії ” почнуться не раніше 2024 року.

Держбюджет-2023

У 2023 році дефіцит державного бюджету збільшиться до понад 26% ВВП без урахування грантів у доходах, попри очікуване повернення довоєнного рівня оподаткування та посилення адміністрування податків.

Значний дефіцит бюджету, як і у 2022 році, став можливим завдяки безпрецедентній міжнародній фінансовій підтримці. У I кварталі 2023 року отримано майже 11 млрд дол. США.

Очікується, що в 2023 році обсяги міжнародного фінансування перевищать 42 млрд дол. США і далі будуть поступово знижуватися, хоча і залишатися значними

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *