Рада змінила вимоги до статутів товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний законопроєкт №3497 проголосували 318 депутатів.

Ухваленим законом передбачається виключити з Господарського кодексу України положення про необхідність визначення в статуті часток учасників ТОВ і ТДВ.

Встановлюється, що перелік обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ визначається виключно Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Як зазначається у пояснювальній записці, закон дозволить усунути законодавчу колізію, що безпосередньо стосується понад 684 тис. суб’єктів господарювання.

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», що замінив собою більшість положень Закону України «Про господарські товариства», Цивільного кодексу України і Господарського кодексу України щодо діяльності товариств з обмеженою (ТОВ) і додатковою відповідальністю (ТДВ).

Одним із нововведень закону було скасування норми старого Закону «Про господарські товариства» вказувати у статутах ТОВ і ТДВ розміри часток учасників товариства. На практиці це означало, що після придбання частки у статутному капіталі новий співвласник мав додатково отримати позтивне рішення загальних зборів учасників про внесення відповідних змін до статуту. Така вимога заважала нормальному обігу часток, адже існував ризик блокування рішення у разі недобросовісності інших учасників.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *