Рефінансування кредитів більше не головний рушій «5-7-9%»

Малий та середній бізнес рефінансував свої старі кредити під 0% і почав брати антиковідні кредити на поповнення обігових коштів під 3%.

Про це заявив уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода під час круглого столу «Рік програмі «5-7-9%»: підсумки та перспективи», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

«Коли був запущений компонент «рефінансування», то найбільша питома вага виданих кредитів припадала на рефінансування. Але вже починаючи з жовтня ми спостерігаємо чітку тенденцію, що рефінансування вичерпало себе і збільшення її питомої ваги не відбувається. Якщо раніше це було 70%, а антикризові та інвестиційні кредити – 30%, то на сьогодні рефінансування складає 48%. А найбільша частина йде на антиковідний компонент», – сказав Валерій Майборода.

Банки підтверджують цю динаміку. «На першому етапі ми підтримали діючих клієнтів банку, запропонували їм умови рефінансування кредитів, передбачені програмою. І в перший час ми показували максимальні результати з рефінансування кредитів», – розповіла заступниця директора департаменту МСБ Креді Агріколь Банку Анастасія Лазаренко.

«До програми ми приєдналися в травні. І ціле літо ми займалися тим, що переважно рефінансували наших діючих клієнтів під 0%. І ближче до кінця осені попит на рефінансування кредитів почав спадати, оскільки всі, хто хотів рефінансуватися, вже це зробили. І в лютому ми фактично видавали останні кредити на рефінансування під 0%», – зазначила заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба.

Майже за рік Кредобанк видав 2,5 млрд грн кредитів: із них половина пішла на рефінансування, а половина – це були нові видачі. «В нових видачах велику частку зайняв антикризовий пакет «Обіговий», який почав набирати оборотів з осені, коли рефінансування почало падати і клієнти почали звертатися за обіговими коштами під 3%. І на сьогодні це найбільш популярний продукт, оскільки можна отримати обігові кошти під 0%», – сказала пані Згоба.

На початку старту програми ПУМБ також зосередився на рефінансуванні діючих клієнтів. «Ми швидко вийшли на зовнішній ринок і почали пропонувати послугу рефінансування діючих кредитів клієнтам інших банків, які на той час не були учасниками програми», – розповів керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *