Рішення Київради про Микільську Слобідку і стадіон 'Арсенал' - непідсудні для забудови території

Рішення Київради про Микільську Слобідку і стадіон ‘Арсенал’ – непідсудні для забудови території

Київська міська рада планує звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Украгазбанк» щодо недопущення можливого продажу земельних ділянок між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським, а також на вул. М. Грушевського, 36.

Відповідне звернення ініціював та вже зареєстрував у Київській міській раді заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА».

За словами Володимира Бондаренка, із публічних джерел відомо про наміри державних банківських установ реалізувати на відкритих торгах земельні ділянки у місті Києві, зокрема АТ «Ощадбанк» планує реалізувати земельні ділянки загальною площею 6,3671 га між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським у Дніпровському районі, а АБ «Украгазбанк» планує реалізувати земельну ділянку площею 1,99 га на вул. М. Грушевського, 36 у Печерському районі.

«Звертаю увагу, що вказані земельні ділянки належать до територій пам’яток і перебувають під захистом законодавства про охорону культурної спадщини. Зокрема, територія між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро». Продаж цих земельних ділянок на аукціоні робить неможливим створення парку «Микільська Слобідка». А територія на вул. М. Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу міста Києва. Продаж вказаної земельної ділянки без жодних обмежень нівелює наміри територіальної громади міста Києва щодо облаштування парку з об’єктами спортивної інфраструктури. Це матиме значні негативні наслідки та вже зумовило суспільний резонанс, зокрема електронну петицію із вимогою зберегти територію стадіону «Арсенал» та несхвальні публікації у ЗМІ», – розповів Володимир Бондаренко.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради зазначив, що жодної забудови на цих територіях бути не може – це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори.

«Максимум, який може дозволити громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено – навіть якщо вказані землі будуть продані – Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану, територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Тому враховуючи той факт, що обидва банки перебувають у державній власності, Київська міська рада закликає центральні органи влади не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості вжити заходів стосовно передачі вказаних земельних ділянок у власність громади, з метою створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни», – додав Володимир Бондаренко.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *