Різке підвищення мінімальної зарплати матиме короткостроковий ефект — економіст

Різкі підвищення мінімальної заробітної плати в Україні матимуть лише короткострокові ефекти.

Надалі вони нівелюватимуться зростанням інфляції та зниженням ефективності бізнесу.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук.

Як зазначив економіст, у найближчі місяці зростання реальних заробітних плат отримає позитивний імпульс від відновлення діяльності в готельно-ресторанному бізнесі та транспорті, а також, імовірно, і від скасування обмежень у державному секторі.

“Водночас подальше зростання реальних зарплат має уповільнитися порівняно з допандемічними темпами через відносну обмеженість трудової міграції та послаблення потенціалу зростання продуктивності праці”, – додав він.

Ніколайчук також наголосив, що динаміка зарплат демонструє відносно високу гнучкість: у період карантину бізнес достатньо швидко адаптував їх до нових реалій, використовуючи такі варіанти, як скорочення робочого тижня, неоплачувані відпустки, обмеження виплат премій тощо.

“Тому негативні наслідки для рівня безробіття, як і під час попередніх криз, не повинні бути настільки значними, як у середньому в інших країнах”, – вважає він.

Ніколайчук зазначив, що заробітні плати продовжують активно зростати після просідання в березні-квітні, однак усе ще нижчі, ніж у лютому. Відповідно до опублікованих даних Держстату зростання номінальних та реальних заробітних плат у червні прискорилося до 7,4% р/р і 4,9% р/р відповідно.

“За нашими оцінками, з урахуванням сезонності середня номінальна зарплата в червні була все ще на 1,4% нижче порівняно з піком у лютому, а реальна – на 3,6%”, – додав він.

Найбільше порівняно з лютим сезонно скореговані номінальні зарплати знизились у готельному та ресторанному бізнесі (на 34%), в операціях з нерухомим майном (на 10,7%), у фінансовому секторі (на 9,1%) та транспорті (на 8,6%). Натомість за цей же період зросли зарплати в медицині (на 6,6%), освіті (на 1,8%) та сільському господарстві (на 1,7%). Порівняно з локальним мінімумом у квітні середні зарплати виросли майже у всіх секторах, окрім державного управління, на динаміці якого позначилось обмеження зарплат на період карантину до 47 230 грн, зазначив керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU.

З 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата буде збільшена до 5000 грн на місяць.

З 1 січня наступного року — до 6000 грн.

З 1 липня 2021 року — до 6500 грн.

У 2022 році – до 6700 грн.

У 2023 році — до 7176 грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *