Родичу члена ВРП Гречьківського не дали можливість вивести кошти через Meinl Bank

Північний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції, яким «Укргазбанк» зобов’язували провести платіж на 1,98 млн доларів на рахунок компанії Steuermann Investitions-und Handelsgesellschaft GmbH.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 28 січня.

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» має гроші на рахунку в «Укргазбанку». У січні 2018 банк не прийняв платіжні доручення підприємства щодо перерахунку коштів австрійській компанії за контрактом купівлі-продажу уранового оксидного концентрату. Цей договір був укладений ще в січні 2014 року. Виконання цього договору стало предметом розслідування Національного антикорупційного бюро. Детективи стверджують, що держпідприємство переплатило австрійському посереднику 17,28 млн доларів. Обвинувачення пред’явлено низці осіб, серед яких керівнику державного «СхідГЗК» і колишньому нардепу Миколі Мартиненку, який за даними НАБУ, є справжнім бенефіціаром Steuermann. Підозрюваними також є директор і співробітниця Steuermann.

«Укргазбанк» зіслався на лист Нацбанку, що австрійський Meinl Bank, де відкрито рахунок компанії Steuermann, може бути пов’язаний з ризиковими фінансовими операціями.

«СхідГЗК» пропонувало австрійській компанії змінити банк, але та повідомила, що Meinl Bank контролюється з боку Національного банку Австрії та зі сторони регулятора фінансових ринків. Жодних обмежень з діяльності австрійського банку з боку контролюючих органів не існує. Steuermann стверджує, що не може змінити обслуговуючий банк, оскільки банки Австрії відмовляються обслуговувати контракти з Україною з урахуванням ризику країни та особливості товару, що підлягає поставці.

У березні 2018 «Укргазбанком» складено висновок, з якого можна зробити висновок про наявність ознак ризиків фінансової операції. Крім листа НБУ, у висновку йшлося про непрозору структуру власності Steuermann, що, за даними НАБУ, бенефіціарний власник є номінальним, а справжнім контролером є екс-нардеп Мартиненко. У зв’язку з проведенням часткових розрахунків по контракту вже порушено кримінальне провадження щодо заволодіння коштами «СхідГЗК» і остаточного судового рішення у справі ще немає.

Попри це, у серпні 2018 Господарський суд Києва в особі судді Вікторії Джарти задовольнив позов «СхідГЗК» і зобов’язав банк виконати платіжні доручення на суму 1,98 млн доларів.

Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції у зв’язку з неповним з’ясуванням та недоведеністю обставин, що мають значення для справи і неправильним застосування норм матеріального права. Суд ухвалив нове рішення, яким у позові «СхідГЗК» повністю відмовив.

Нагадаємо, що в суді у так званій справі Мартиненка триває дослідження письмових доказів.

Йдеться про два епізоди – заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» в сумі 6,4 млн євро і ДП «СхідГЗК» – в розмірі 17,28 млн доларів.

Павло Гречьківський — давній юрист-консультант з особливо важливих справ Мартиненко. Він також доводиться братом колишньої дружини політика — Майї Гречьківської.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *