Родині Богуслаєвих в ЄС заблокували спробу відмити гроші, вкрадені у китайців на “Мотор Січ” – ЗМІ

Італія заблокувала угоду з купівлі сім’єю Богуслаєва острова Галлінарі за 25 млн євро.

Формальною причиною стало збереження історичної спадщини та природного заповідника, але скоріше, мова йде про блокування Італією спроби сім’ї Богуслаєва відмити гроші, які були вкрадені колишнім власником “Мотор Січ” у китайських акціонерів компанії.

Як повідомило Радіо Свобода, представники місцевої влади побоюються вихідців з України Богуслаєвих з сумнівною міжнародною репутацією і навіть намагалися уникати особистих контактів з ними.

“За словами Ріккардо Томатіса, прямих контактів з паном Богуслаєвим у нього не було, точніше: він їх уникав. Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, глава мерії натякнув, що побоювався можливого тиску з боку потенційно нового власника. “Від попередніх господарів острова знаю, що український бізнесмен мене шукав, але я не вважав доцільною цю зустріч”, – пише Радіо Свобода і цитує частину бесіди з мером прибережного міста Альбенга, за півтора кілометри від якого знаходиться уподобаний сімейством Богуслаєва острів Галлінарі.

Про блокування намагання відмити гроші сім’ї Богуслаєва в Італії свідчить і той факт, що долею острова Галлінарі ні місцева, ні національна влада не цікавилися з 60-років минулого століття.

Скасувавши угоду з продажу острова сім’ї Богуслаєва, Італія не дала їм можливості відмити сумнівний капітал – в бесіді з американської “Свободою” мер Альбенга називає це рішення “політичним”, і зазначив, що він не міг вплинути на результат угоди.

Місцева влада тільки рада такому повороту подій, оскільки побоювалася, що Олександр Богуслаєв, який має і в рідному Запоріжжі погану репутацію гравця і гульвіси, створить на острові галасливий притон для розваг олігархів: “Ґаллінара стала надбанням, доступним для всіх”, – радіє мер Альбенга Ріккардо Томатіс, якого в боротьбі проти спроби Богуслаєва-молодшого відмити вкрадені в Україні на “Мотор Січ” гроші, підтримав міністр культури Італії Даріо Франческіні.

Як відомо, раніше батько Олександра В’ячеслав Богуслаєв володів українським авіаційним двигунобудівним заводом “Мотор Січ”. Отримавши від китайських інвесторів 700 млн дол. За контрольний пакет акцій і 100 млн дол. інвестицій, ексвласник не віддає цей актив в управління новим власникам. Гроші інвесторів зникли, а скандал знайшов міжнародний резонанс: китайці затіяли міжнародний арбітраж щодо стягнення 3,5 млрд дол., а українська влада знайшла проблеми на дипломатичному полі з КНР. У Пекіні висловили невдоволення тим, що сталося, викликавши в МЗС посла України, а після Києву офіційно направили ноту через ініцідент з китайськими інвесторами. Експерти говорять про перспективи серйозного погіршення відносин України з Китаєм, що найбільш болісно позначиться на великих експортерах сільгосппродукції, залізної руди і металу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *