Розміщення українських біженців вартуватиме Європі 43 млрд євро

За оцінками економіста Брюссельського аналітичного центру Bruegel Жолта Дарваса, розміщення мільйонів українських біженців може обійтися країнам ЄС в 43 мільярди євро у 2022 році.

Оцінки засновані на припущенні, що загальна кількість біженців, які переїдуть з України в ЄС, складе 5,7 мільйона осіб. При цьому дві третини з них зажадають державної підтримки в середньому на дев’ять місяців.

За оцінками аналітичного центру, більшість витрат, швидше за все, понесуть в основному чотири країни-члени ЄС, що межують з Україною. Це Польща, Угорщина, Румунія і Словаччина.

Згідно з його прогнозами, витрати складуть 21 млрд євро (3,3% ВВП) для Польщі, 5,4 млрд євро (2,1%) для Румунії, 3,3 млрд євро (2,0%) для Угорщини і 2,5 млрд євро (2,4%) для Словаччини.

Нагадаємо, 3,5 млрд євро виділить Рада ЄС країнам з союзу для облаштування та забезпечення потреб біженців з України.

Кошти спрямують у країни, з якими межує Україна і які фактично опинилися «на лінії фронту» міграційних процесів, а також для інших європейських країн, де кількість біженців з України після початку російської агресії перевищила 1% від загальної кількості населення.

Таке рішення дозволить знизити тиск на бюджети європейських країн, що приймають у себе українців.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.