Розслідування справи “Роттердам+” з держбюджету забрало понад 95 мільйонів гривень, — Вовк

Для того щоб розслідувати справу “Роттердам+” з Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури були надані детективи, діяльність яких “потягнула” на 96 мільйонів гривень. Слідство велося три з половиною роки, проте результатів так і не дало.

Про це повідомив колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк. Публікацію про це він зробив у понеділок, 10 серпня у Facebook.

Розслідування справи "Роттердам+" з держбюджету забрало понад 95 мільйонів гривень, — Вовк

“Після призупинення НАБУ / САП фейкової справи “Роттердам+” час робити проміжні підсумки. Скільки ж коштувало державному бюджету 3,5 роки роботи детективів, прокурорів, забезпечення їх роботи? Відповідь: 96 млн грн”, – повідомив Вовк.

За словами колишнього голови НКРЕКП, в процес розслідування було залучено 22 людини: 15 детективів НАБУ і 7 прокурорів САП. “Такий розрахунок був виконаний на підставі публічних/офіційних джерел і загальної логіки. За його результатами тільки ідентифіковані витрати на фейкове розслідування склали не менше 47 млн грн”, – додав Вовк.

Розслідування справи "Роттердам+" з держбюджету забрало понад 95 мільйонів гривень, — Вовк

Раніше повідомлялося, що голова виконавчого комітету Ради реформ України Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу “Україна 24 “заявив про те, що після скасування формули ціноутворення для вугілля” Роттердам +” ціни на електроенергію для промислових споживачів зросли. “Раніше був” Роттердам+”, а зараз прекрасно працює система “Амстердам+”, що змінилося?”- заявив у прямому ефірі Саакашвілі.

Також варто нагадати, що п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що не має відношення до розробки формули “Роттердам+” для формування ціни на вугілля для виробництва електроенергії. Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

Що таке “Роттердам+”? Це методика формування ціни на паливну складову (а саме вугілля) при виробництві електроенергії на теплових електростанціях в Україні. Діяти почала в травні 2016 року, як результат втрати Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну – через війну на Донбасі.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *