Ризики для економіки від виплати "зимової підтримки" кожному українцю

Ризики для економіки від виплати “зимової підтримки” кожному українцю

Мільйони українців вже оформили отримання 1 тис. грн. «зимової підтримки», однак, як відзначає співзасновник компанії «Нова Пошта» Володимир Поперешнюк, ці гроші не зроблять українців заможнішими, а, можливо, навіть і навпаки.

Це може когось здивувати, але гроші нас не роблять багатими. Багатими нас робить можливість обміняти їх на багато товарів і послуг. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «МiнфiнМедiа».

У 1993 в Україні всі були мільйонерами. Але одночасно й біднотою. Тоді надрукували колосальну кількість грошей, інфляція перевищила 10 тисяч відсотків. Нулів на вашому рахунку могло бути безліч, та вони нічого не вартували. Бо не гроші нас роблять багатими.

І «тисяча зимової підтримки» теж не зробить нас багатшими. Прочитав зранку, що її вже оформили понад 6 мільйонів людей, очікують на 9. Уряд наводить цифри і немов показує, от дивіться, скільки людей оформили собі тисячу. Значить вона їм дуже потрібна!

А чого ж ні? Якби ви йшли вулицею і там лежала тисяча, ви що — оминули б її? Люди керуються простою логікою — як не оформлю цю тисячу — все одно її вкрадуть, то краще вже витрачу я.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Але чи зробить вона нас багатшими? Ні. Навпаки, збільшення грошової маси на 9 млрд гривень не зробить економіку більшою. Бо за цими мільярдами не стоять виготовлені товари й послуги. Роздайте людям хоч по мільйону — і це теж не зробить нашу країну багатшою. Бо спершу власники «тисячі» щасливо витратять гроші і збагатяться новими товарами і послугами, а потім решта заплатить за це із власної кишені, бо ціни зростуть для усіх. І тих, хто взяв «тисячу», і тих, хто ні.

Бо економіка — це не гроші, це товари й послуги. А коли грошей стає багато, а товарів і послуг не більшає, то зростає лише ціна на них. Тисяча витратиться швидко, а от ціни зростуть назавжди.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *