S&P знизило кредитний рейтинг «Укрзалізниці»

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) «Укрзалізниці» до рівня «ССС» з «В-» із негативним прогнозом через погіршення ліквідності.

«В даний час ми оцінюємо показники ліквідності компанії як слабкі, вважаючи, що проблеми, пов’язані з пандемією коронавірусу, зумовлять обмеження доступу компанії до ринків капіталу і чинитимуть тиск на її здатність генерувати грошовий потік від операційної діяльності», — йдеться в повідомленні S&P.

Однак агентство вважає, що «Укрзалізниця» може домовитися про перегляд умов за деякими кредитами.

Прогноз «негативний» відображає невизначеність щодо потенційної реструктуризації кредитів і здатності компанії акумулювати достатні кошти для здійснення майбутніх виплат, зазначають у S&P.

В агентстві також вказали, що протягом 12 місяців, що розпочалися 1 квітня 2020 року, «Укрзалізниця» має погасити боргові зобов’язання на близько $400 млн, включаючи кредит у $200 млн із терміном погашення в липні та дві виплати в рамках раніше розміщеного випуску сертифікатів участі в позиці.

У S&P підкреслюють, що «Укрзалізниця» має в розпорядженні на балансі близько $165 млн і підтверджені кредитні лінії на $155 млн, переважно від українських банків.

«За нашими оцінками, цих коштів і грошових потоків від операційної діяльності, прогнозованих нами в рамках базового сценарію, може бути недостатньо для виплат за борговими зобов’язаннями з термінами погашення в найближчі 12 місяців», — вважають там.

В агентстві також підкреслюють, що здатність «Укрзалізниці» генерувати грошовий потік від операційної діяльності може погіршитися внаслідок додаткового тиску на обсяги вантажоперевезень в зв’язку з заходами, спрямованими на стримування поширення пандемії, або в разі посилення тиску на сировинні ринки, оскільки значна частина виручки компанії припадає на транспортування сировинних товарів.

«Якщо Укрзалізниця реструктурує кредити в найближчі 12 місяців і ми прийдемо до висновку про те, що ця реструктуризація є вимушеною пропозицією про обмін цінних паперів, зробленою в стресових умовах, ми можемо знову знизити рейтинги — навіть в разі своєчасного здійснення всіх платежів у відповідності з новим графіком», — заявили в S&P.

За прогнозами агентства, операційні показники «Укрзалізниці» і в 2020 році на тлі зниження обсягів вантажоперевезень та обмеження пасажиропотоку будуть слабкими, при цьому відношення «грошовий потік від операційної діяльності/борг» знизиться до 20% в порівнянні з 36% в 2018 році і 30-35%, очікуваними за підсумками 2019 року.

«Для перегляду прогнозу по рейтингах на «стабільний» або для підвищення рейтингу необхідно, щоб компанія мала можливість і висловлювала готовність обслуговувати борг на постійній основі», — наголошують у S&P.

Рейтинг «Укрзалізниці» також може бути підвищений, якщо реструктуризація боргу не призведе до скорочення обсягу виплат, а також якщо компанія успішно рефінансує борг, знизивши ризик вимушеної пропозиції про обмін цінних паперів, зробленої в стресових умовах, і розподіливши терміни погашення зобов’язань, що підлягають погашенню найближчим часом, на майбутні періоди.

Нагадаємо, в березні «Укрзалізниця» погасила єврооблігації на $50 млн та виплатила черговий купонний дохід за ними.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *