САП відкрито звинуватила НАБУ у корупції та прикритті схем

На офіційній сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у мережі Фейсбук, розміщене спростування інформації наданої НАБУ, щодо справи Укроборонопрома та компаній, що брали участь в розкраданні коштів під прикриттям детективів НАБУ.

ОФІЦІЙНЕ СПРОСТУВАННЯ

17 березня 2019 року на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщене так зване «Роз’яснення щодо оприлюднених матеріалів, переданих від ГПУ до НАБУ».

Однак, зазначена у вказаному повідомленні інформація спотворює реальний стан дійсного розслідування описаних кримінальних проваджень та спрямована на відволікання уваги громадськості від приховування злочинної діяльності службових осіб ТОВ «Оптимумспецдеталь».

Передусім потрібно звернути увагу, що керівництво НАБ України 2 роки переховували вказані матеріали від процесуальних прокурорів, фактично сховавши їх в матеріалах кримінальної справи № 52016000000000063 (кримінальне провадження, в якому на даний час НАБУ розслідуються факти заволодіння службовими особами низкою суб’єктів господарювання, зокрема і ТОВ «Оптимумспецдеталь», грошовими коштами ДП «Укроборонпром» в особливо великих розмірах), а зараз, недолуго використовуючи інсінуації і маніпуляційні прийоми, перекручує інформацію і намагається довести, що ці дані використані в інших провадженнях, хоча фактично матеріали не долучено до цих проваджень, і 80 % даних переписки стосувалося ТОВ «Оптимумспецдеталь» та інших зловживань в оборонній сфері.

Крім того, 3 запити прокурорів залишилися без реагування і на жоден з них матеріали, передані від ГПУ до НАБУ, так і не було передано до САП станом на 12-00 18 березня 2019 року.

ЧОМУ?

Тому що керівництво НАБ України прикривало злочинну діяльність своїх працівників та корупцію у власному відомстві.

Так, НАБУ зазначає про нібито розмови агента Євгена Шевченка з Андрієм Рогозою та особою, яку в публікації називають «Едік», щодо закриття кримінальних проваджень по «Укрзалізниці» (№ 5201600000000089) та розкраданнях газу на двох ТЕЦ (52016000000000479) за неправомірну вигоду в сумі від 0,5 до 2,5 млн доларів США.

Однак у згаданих кримінальних провадженнях матеріали, в тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, які б підтверджували вказані розмови відсутні, як і відсутні в провадженні № 52016000000000063. 
При цьому, у вказаному «Роз’ясненні» НАБУ очевидно умисно не висвітлено факт спілкування агента Євгена Шевченка із детективами НАБУ, а також із іншими фігурантами кримінального провадження щодо виключення ТОВ «Оптимумспецдеталь» із переліку підприємств, діяльність яких підлягала перевірці через проведення незаконних фінансово-господарських операцій із державними підприємствами оборонного сектору.

Крім того, ні керівництвом, ні детективами Національного антикорупційного бюро України упродовж 2017-2019 років кримінальні провадження за ст. 369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) за згаданими вище фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились, повідомлення про підозру у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень детективами не складались та питання про їх вручення перед прокурорами САП не ініціювалось, що вкотре свідчить про неправдивість пояснень НАБУ.

Діяльність прокурорів САП не може бути «проактивною», а лише такою, що чітко базується на вимогах закону. Прокурори САП повідомляють про підозри та скеровують обвинувальні акти до суду лише на підставі зібраних доказів.

Одночасно, Спеціалізована антикорупційна прокуратура звертає увагу, що ніколи не погоджувала будь-яких заходів гласних чи негласних за участю ніби «агента» Шевченка Євгена у вказаних кримінальних провадженнях.

Всі спроби НАБ України про представлення таким чином ситуації свідчать лише про намагання уникнути від кримінальної відповідальності за зловживання та хабарництво в самому Національному антикорупційному бюро України.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

1 ответить
  1. Rostyslav Kravets
    Rostyslav Kravets говорит:

    Сколько еще интересного предстоит узнать о том как работают #Шмитьковцы и какие схемы они прикрывают создавая видимость работы и кошмаря судей.

    Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *