СБУ: бойовики внесли Рубана до списків на обмін

У самопроголошеній «ДНР» очільника громадської організації «Офіцерський корпус» Володимира Рубана внесли у списки для обміну заручників. Про це повідомив очільник СБУ Василь Грицак.

«Ми самі були здивовані, коли отримали цю інформацію. Володимира Рубана заявила до обміну донецька сторона, включила у список тих, в обміні кого вони зацікавлені. Це говорить про те, для кого він справді є цінним», — зазначив очільник СБУ.

Перебуває під вартою

У червні 2013 року Рубан створив власну громадську організацію «Офіцерський корпус», а в травні 2014 року разом з організацією з власної ініціативи взявся за звільнення заручників із полону «ЛНР» та «ДНР».

8 березня Володимира Рубана затримали із арсеналом зброї при виїзді з непідконтрольної Україні території Донбасу, а наступного дня взяли під варту на 2 місяці без права на заставу.

Його звинувачували в підготовці терористичного акту із застосуванням зброї та вчиненням вибухів, які могли становити небезпеку для життя і здоров’я людей.

Раніше в СБУ заявили, що Надія Савченко у змові з Володимиром Рубаном та керівником «ДНР» Олександром Захарченком запланували перевезти через лінію розмежування зброю, обстріляти урядовий квартал Києва з мінометів, убити президента, а також розстріляти депутатів парламенту зсередини.

Надію Савченко також взяли під варту, вона там перебуватиме до 20 травня 2018 року.

Пан Грицак також стверджував, що у листопаді 2017 року пан Рубан провіз до України на цьому ж мікроавтобусі велику партію зброї, зокрема чотири міномети та два ручні протитанкові гранатомети.

Ускладнить переговори

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко зазначила, що включення бойовиками пана Рубана до списків «ускладнює переговори про обмін заручників».

«Це правда. Кілька тижнів тому бойовики включили в свої хотєлки і таку. Мовляв, Володимир попросив бойовиків його звільнити і вони вимагають від «хунти» віддати «офіцера». Все це виглядає дуже дивно. Й ускладнює й без того непрості переговори про звільнення наших хлопців», — розповіла пані Геращенко.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

1 ответить
  1. Василий Викторович Чабанов
    Василий Викторович Чабанов говорит:

    Бойовики можуть включити до свого списку будь-кого. Рубан на це погодився? Як він міг звернутися до бойовиків сидячі в в’язниці? Вертухай маляву передав?

    Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *