СБУ обшукує нову Державну податкову службу

Служба безпеки України проводить обшуки в Державній податковій службі в рамках викриття масштабної тіньової схеми.

За даними «Української правди», 15 січня слідчі дії відбуваються в очільника ДПС Сергія Верланова, а також у податківців у декількох областях.

Але в ДПС це спростували.

Як уточнила речниця головного податківця країни Олена Дьоміна, у департаментах ГНС проходять «планові слідчі дії у повному співробітництві з керівництвом СБУ». Вона також наголосила, що жодних обшуків у Верланова або інших керівників ДПС не відбувається.

За даними джерел, обшуки проводяться в рамках викриття масштабної тіньової схеми з виведення 500 млн грн щомісяця.

Нагадаємо, що СБУ викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли виведенню в «тінь» понад 500 млн грн щомісяця.

Чиновники надавали можливість низці «конвертаційно-транзитних» груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику й таким чином ухилятись від сплати податків.

Для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС спільно із податківцями в Києві та пятьох областях вступили у змову з власниками ІТ-компанії.

За даними СБУ, ця компанія розробляє програмне забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів Державної фіскальної служби. Розробники систем захисту цих ресурсів створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки.

Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу. Наразі тривають слідчі дії. У СБУ додали, що заходи з викриття проводилися спільно з ДПС України.

Раніше голова ДПС Сергій Верланов відсторонив усе керівництво податкової служби Одещини від виконання обов’язків через підозру в отриманні $25 тис. хабаря в.о. начальника головного регіонального управління ДПС.

Він також повідомив, що починає перевірку керівного складу центрального апарату ДПС на предмет корупції.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *