СБУ розпочала кримінальне слідство у справі Ірини Фаріон: подробиці

СБУ розпочала кримінальне слідство у справі Ірини Фаріон: подробиці

Щодо висловлювань Фаріон ініційована психолого-лінгвістична експертиза. Служба безпеки України повідомила, що розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

Нещодавно в одному зі своїх інтерв’ю Фаріон заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Дзеркало тижня».

СБУ розпочала кримінальне слідство у справі Ірини Фаріон: подробиці

Ірина Фаріон

Згодом у своїх соцмережах колишня народна депутатка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника, що стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Як зазначили в СБУ, кримінальне провадження за цими фактами відкрито за кількома статтями Кримінального кодексу України:

ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

Також в СБУ повідомили, що ініціювали психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон.

Нагадаємо, ексдепутатка Ірина Фаріон втрапила у черговий скандал щодо мовного питання. В одному з шоу на YouTube, а потім і у своїх соцмережах вона заявила, що не може назвати українцями російськомовних військових, які сьогодні боронять Україну. Ці слова стосувалися насамперед бійців батальйону “Азов”, яких згодом Фаріон назвала ще й “москворотією” та “біосміттям”.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *