СБУ за 19 років не змогла розкрити справу про 3 тонни марихуани в порту Одеси

Приморський райсуд Одеси за строками давності закрив кримінальну справу про контрабанду наркотиків.

Про це йдеться у публікації видання «Думская» та ухвалі суду від 27 грудня.

У листопаді 2000 в Іллічівському морському рибному порту при огляді теплоходу TropicalLand, що прибув з Румунії з вантажем бананів, виявлено 1489 брикетів канабісу. Відправником бананів була колумбійська фірма PROMOTORA BANANERA S.A.

Канабіс визнали речовим доказом і помістили до камери схову слідчого відділу УСБУ в Одеській області.

Але в ході допиту капітана та членів екіпажу теплохода і представників фірми «Dole» (американської корпорації, одного з найбільших у світі виробників фруктів та овочів) їхня причетність до злочину не встановлена. Крім того, теплохід «Tropіcal Land» не обладнаний тайниками та спеціальними пристосуваннями для приховання предметів контрабанди, а наркотичні засоби були розміщені безпосередньо серед бананів. Із Болгарії та Румунії надійшли відповіді, що в їх портах під час розвантаження судна «Tropіcal Land» наркотичні речовини виявлені не були. Також скеровувалися запити про правову допомогу до Колумбії, Турції, Коста Ріки.

У травні 2019 суд дав дозвіл на знищення канабісу.

Ще у 2002 році під час санітарного обстеження приміщення, де зберігався вилучений канабіс, встановлено, що УСБУ в Одеській області не має необхідних умов для зберігання наркотичних засобів в такій кількості, що призводить до розповсюдження випаровувань наркотичної сировини до підсобних та службових приміщень Управління. У квітні 2019 слідчий СБУ рапортував, що камера переповнена наркотиками, значна кількість речових доказів лежить на підлозі.  Забороняється зберігання речових доказів в умовах, що можуть призвести до їх знищення чи псування. Ще у 2000 році канабіс був оглянутий, зважений і пройшов експертизу, тому суд визнав недоцільним його подальше зберігання.

Як повідомляє «Думская» , 18 грудня 2019 у присутності журналістів працівники СБУ спалили 3 тонни канабісу, 600 кг кокаїну і 700 кг героїну. Вартість наркотиків оцінювали у 100 млн доларів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *