Secretariat CCC, або Як активісти збираються НАБУ узурпувати

Через 5 днів активіст Роман Маселко отримуватиме вже  другий щомісячний транш у чималенькій сумі у євро. Для чого спитаєте?

Так, все як завжди – для того, щоб «здійснювати нагляд за розслідуваннями НАБУ та дисциплінарними питаннями НАБУ, відповідати на різні претензії, скарги від громадськості» тощо. Здивовані? Ми теж))) Але саме для такої мети виділив кошти Європейський фонд за демократію, надаючи допомогу такому собі Секретаріату РГК. Фінансування розпочалося ще 15 листопада 2017 року і завершиться 14 листопада 2018 року. А тепер будемо розбиратись, куди й з якою метою витрачаються європейські гранти.

Власне, перше, що дивує, що активісти настільки задурили голову ЄФД, що ті абсолютно впевнені, що допомогу надавали безпосередньо Раді Громадського Контролю при НАБУ.

Secretariat CCC, або Як активісти збираються НАБУ узурпувати

А далі вже не дивує, а просто засмучує, що активісти так і не навчились читати документи, за якими працюють.

Ну от поважна європейська інституція пише, що вона фінансово підтримує Раду громадського контролю. А в положенні про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України в пункті 7 сказано, що «Голова, секретар та інші члени Ради громадського контролю беруть участь у її роботі на громадських засадах і на безоплатній основі».

Далі. Гроші беруться до листопада 2018 року. Але у п.8 Положення сказано, що Строк повноважень Ради громадського контролю становить один рік. Цей склад РГК НАБУ обраний в червні 2017 року, тобто принаймні вже в липні 2018 – будуть нові люди, а хто ж тоді звітуватиме за серпень, вересень, жовтень і 14 днів листопада?

І тут Роман Маселко та інші члени РГК можуть справедливо обуритись і сказати, що ми дуже-дуже помиляємось, бо насправді кошти надаються не РГК, а такій собі ГО «Секретаріат РГК». Про це ми вже писали в статті «Активіст Роман Маселко шукає таланти. Антикорупційні…». Про сумнівність того, наскільки взагалі якесь ГО може підміняти собою роботу Ради, ми поки замислюватись не будемо.

Але є одне але)) Свої «таланти» Роман Маселко поки так і не знайшов. Але кошти освоює вже другий місяць. І звичайно ж, не просто так. Бо робота кипить! По-перше, в листопаді було розміщене оголошення про вакансії? Було. Чого ще потрібно? А по-друге, вже майже два тижні як зареєстроване таке собі ГО «SECRETARIAT CCC».

Ні-ні, це не фейк, в англійському варіанті назві ГО «Секретаріат РГК» саме так і записано.

Secretariat CCC, або Як активісти збираються НАБУ узурпувати

Де вивчав англійську Роман Маселко ми не знаємо, але так, для відома, можна було зайти на сайт НАБУ і глянути як правильно перекласти «Рада громадського контролю» – Civil Oversight Council.

Secretariat CCC, або Як активісти збираються НАБУ узурпувати

Хоча якщо чесно, то й SECRETARIAT CОC читається ще гірше)))

Й остання родзинка – те, що директор ГО й підписант Роман Маселко, можна було й так спрогнозувати, адже ж саме він розмістив оголошення про вакансії.

А от коли дізнаєтесь, хто ще знаходиться серед засновників та кінцевих бенефіціарних власників, то буде здивовані.

Так ось, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “СЕКРЕТАРІАТ РГК” (код ЄДРПОУ 41715152), юридична адреса 01011, м.Київ, Печерський район, ВУЛИЦЯ ПАНАСА МИРНОГО, будинок 7, включає наступних засновників:

 1. БОЧКАЛА РОМАН ОЛЕКСАНДРОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 2. ЯНЧЕНКО ГАЛИНА ІГОРІВНА, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 3. ХАДЖИНОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 4. УСТИМЕНКО ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 5. РОМАНЮКОВ АРТЕМ ВАЛЕРІЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 6. РИСЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 7. РИЖЕНКО КАТЕРИНА ГЕННАДІЇВНА, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 8. ПЕРЕСОЛЯК ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 9. ПЕРВАК НАЗАР МИХАЙЛОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 10. МИТКАЛИК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 11. МАСЕЛКО РОМАН АНАТОЛІЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 12. МАРЧУК АНТОН ЯРОСЛАВОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 13. ЛАГУТЕНКО АРТЕМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00
 14. ГРУШОВЕЦЬ ЄВГЕН АНАТОЛІЙОВИЧ, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00

Знайомі прізвища? Атож, бо все це – нинішні члени РГК при НАБУ. Тілько от халепа, в Раді – 15 осіб, а серед засновників – 14. Чи то забули, чи то посварились з Юрченко Аллою Валеріївною. Але те не важливо.

Важливим є інше. Кошти виділені на «нагляд за розслідуваннями НАБУ та дисциплінарними питаннями НАБУ, відповідати на різні претензії, скарги від громадськості». Припустімо, склад РГК у липні 2018 року переоберуть на 100%, і в наступній Раді не буде ані Маселко, ані Лагутенко, ані Хаджинова…

А SECRETARIAT CCC все ще буде продовжувати робити всю роботу за нових членів Ради? Тобто громадську активність при НАБУ «Маселко і ГО» вирішили узурпувати на роки вперед?

Аліна Товченко

P.S. А тим часом у Грушовця відібрали автомобільні права за ДТП, Бочкалу – виправдали за нетверезе водіння авто, яке він до речі й досі не зареєстрував, а Хаджинов продовжує лаятись на всіх у Фейсбуці. Але це тема для іншої розмови

feykaktiv.com

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *