Шахраї вкрали з рахунків українців мільйони гривень

Служба безпеки України блокувала діяльність злочинного угруповання, яке викрадало кошти з рахунків клієнтів державних та приватних банків в Україні та за кордоном.

За даними СБУ, злочинну схему організували троє мешканців Мелітополя, які обладнали в центрі міста підпільний call?центр, де «працювали» 54 оператори.

Видаючи себе за працівників банків, «оператори» телефонували клієнтам фінустанов і шахрайським способом отримували від них інформацію про CVV-код, номери та пін-коди платіжних карток. Після отримання доступу до клієнтських рахунків злочинці переводили кошти на підконтрольні банківські рахунки.

Для шахрайських дій з банківськими рахунками клієнтів з інших країн зловмисники використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

За попередніми даними, діючи за такою схемою, шахраї викрадали щомісяця понад 3 мільйони у гривневому еквіваленті.

Під час обшуку в приміщенні колцентру правоохоронці вилучили 124 одиниці комп’ютерної техніки, 6 ? телекомунікаційного обладнання, майже 60 тисяч грн, мобільні телефони та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність. Вилучене обладнання передано для проведення відповідних експертиз.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу, вирішується питання щодо оголошення про підозру організаторам злочину.

Нагадаємо, в Україні за підтримки Нацбанку стартувала освітня онлайн-гра «Здолай шахрая!», яка має навчити українців виявляти карткових шахраїв.

За весь минулий рік шахраї вкрали з платіжних карток українців понад 360 млн грн, що в півтора раза більше, ніж у 2018 році.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *