Швейцарія приєдналася до ініціативи щодо створення спецтрибуналу для рф

Швейцарія приєдналася до ініціативи щодо створення спецтрибуналу для рф

Швейцарія підтримала створення Спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії росії проти України. Про це йдеться в оприлюдненому пресрелізі на сайті МЗС Швейцарії.

Про підтримку оголосив голова Директорату міжнародного публічного права у швейцарському МЗС Франц Перес 16 листопада у Берліні на зустрічі країн, які виступають за створення такого трибуналу. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».

«Швейцарія твердо переконана, що агресія рф проти України не повинна залишитися безкарною», – йдеться у заяві, де також нагадується, що за останні місяці цю ініціативу підтримали 38 країн, зокрема Франція, Німеччина, Норвегія, Гватемала, Японія та Канада.

У МЗС Швейцарії зазначили, що хоча Міжнародний кримінальний суд має повноваження переслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні в Україні, йому бракує юрисдикції щодо злочину агресії в цьому конфлікті, оскільки ні росія, ні Україна не ратифікували Римський статут.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Також повідомляється, що Швейцарія прагнутиме до перегляду Римського статуту, щоб полегшити юрисдикцію МКС щодо розгляду «злочину агресії» в усіх контекстах.

Координаційна група з 38 країн розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії рф проти України, а також модель трибуналу на підставі резолюції Генасамблеї ООН. Інтернаціоналізований трибунал може судити за українським законодавством, яке передбачає заочне засудження, проте надає президенту рф Володимиру Путіну імунітет. Водночас, створенню трибуналу через ООН може завадити позиція низки країн.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *