Швидкий стрес-тест банків показав нестачу 10,3 млрд грн

В 2020 році через коронакризу НБУ не проводив щорічне стрес-тестування банків, але продовжував оцінювати ситуацію в кредитних установах.

«В червні ми проводили експрес стрес-тест, щоб з’ясувати слабкі точки, точки ризику. Ми наклали гіпотетичний несприятливий сценарій на банки. Ми з’ясували, що потенційно 9 банків можуть потребувати докапітализації на суму трошки більше 10 млрд грн», – повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

З того часу Укрексімбанк у вересні був докапіталізований на 6,8 млрд грн.

«Це теж зняло до певної міри наші занепокоєння щодо достатності капіталу в банківському секторі. Загалом банки працюють із запасом капіталу. Цього запасу капіталу має бути достатньо як для поглинання можливих кредитних збитків, які можливо ще будуть з’являтися, так і для того, щоб нарощувати кредитні портфелі і підтримувати українську економіку», – сказав він.

Саме тому пан Ваврищу «в частині капіталу не бачить сьогодні жодних ризиків».

«Банківський сектор дуже добре капіталізований», – впевнений він.

В Звіті про фінансову стабільність, який НБУ оприлюднив сьогодні, зазначено, що несприятливі очікування зміни основних показників діяльності було закладено у експрес-стрес-тест, який НБУ провів у травні.

«Експрес-стрес-тестування охоплювало банки, активи яких становлять 91% від усіх активів сектору. Розрахунки базувалися на звітності на 1 травня 2020 року. В їх основу було покладено припущення дещо гірші за макроекономічні прогнози НБУ на той час. Традиційно використовувалося припущення про статичний баланс банків. Тобто не враховувались їхні можливі заходи для зниження впливу кризи, а також можливий розподіл чи залучення капіталу від акціонерів. За такого несприятливого розгортання подій капіталу протягом року могло потребувати лише дев’ять банків, серед них два державні. Сукупна потреба в капіталі оцінювалась у розмірі 10,3 млрд грн. Відтоді державний Укрексімбанк було докапіталізовано на 6,8 млрд грн. Загалом банки показали кращі результати діяльності, ніж очікувалося», – зазначено у звіті.

Несприятливі сценарії стрес-тестування передбачав падіння реального ВВП в 2020 році на 8,7% та стрибок інфляції до 8,8%, а також девальвацію гривні на 5,2%.

capital21.12.2020

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *