Смолій пояснив банкірам причини своєї відставки

Голова Національного банку Яків Смолій провів зустріч з керівниками українських банків, на якій розповів про причини своєї відставки.

Зокрема Смолій подякував банкірам за роки спільної роботи та заявив, що «банки – це форпост фінансової стабільності країни сьогодні».

Він також повідомив про причини своєї відставки через систематичний політичний тиск, який здійснюється на центробанк.

«Ми повністю розділяємо перестороги Якова Васильовича щодо політичного тиску», — зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

У свою чергу голова ради Незалежної асоціації банків Роман Шпек зазначив, що це рішення «складне не лише для голови та правління НБУ, а й для фінансової системи загалом.

«Я визнаю Ваше право на такі рішення. Проте найважливіше – не втратити те, що ми з Вами разом здобули упродовж останніх років. У сьогоднішніх умовах ціна втрат велика, а наслідки можуть бути непоправимими. Тому звертаюся до членів правління Нацбанку, хто залишається на посадах: Вам та нам спільними діями надзвичайно важливо не допустити втрат здобутого», – наголосив Роман Шпек.

Голова правління Райффайзен Банку Аваль Олександр Писарук теж подякував Якову Смолію за його роботу на посаді голови НБУ.

«Хочу подякувати Вам за все, що Ви зробили для країни. За чудову роботу, яку не зробив би ніхто, окрім Вас. Ваше рішення є дуже важким. І це шок для всіх нас. Але Ви заслуговуєте на повагу, на щиру підтримку, на те, щоб Вам не заважали і щоб не критикували безпідставно. А саме це відбувалося упродовж останніх місяців. Ви як чесна людина і як патріот зробили свою роботу. Хочу побажати Вам нарешті щастя та спокою», – наголосив Писарук.

Вчора неочікувано Яків Смолій подав заяву про відставку з посади голови НБУ через систематичний політичний тиск, хоча ще в травні заявляв про намір залишатися на цій посаді до завершення каденції в 2025 році.

Яків Смолій просив президента Володимира Зеленського звільнити його «за власним бажанням».

Сьогодні Зеленський прийняв відставку Смолія та зареєстрував у Верховній Раді постанову про його звільнення.

Вже сьогодні відставку Смолія розгляне профільний парламентський комітет, який нещодавно критикував діяльність НБУ, а в п’ятницю це кадрове питання може бути розглянуто в Верховній Раді.

Через ці події Україна скасувала випуск єврооблігацій на $1,75 млрд із погашенням у 2033 році.

У МВФ заявили, що Україна повинна зберегти незалежність НБУ після відставки його голови Якова Смолія.

У G7 заявили, що підрив незалежності Національного банку ставить під загрозу надійність реформ в Україні.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.