Сьогодні завершуються платежі за допомогою монети 25 копійок

З 1 жовтня українці не зможуть використовувати під час розрахунків готівкою монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року.

Сьогодні НБУ нагадав, що ці грошові знаки перестануть бути платіжними засобами та будуть вилучені з готівкового обігу.

З 1 жовтня усі магазини, ресторани, заклади сфери побуту не прийматимуть їх під час готівкових розрахунків за товари та послуги, а залишки таких монет і банкнот мають здати до 16 жовтня до кас банків України для зарахування на їх розрахункові рахунки.

Водночас українці упродовж наступних трьох років зможуть без обмежень безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року на платіжні обігові монети та банкноти всіх номіналів у сумах, кратних 10 копійкам.

При цьому в усіх відділеннях українських банків це можна буде зробити лише упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу, до 30 вересня 2021 року включно.

Тоді як у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу, до 30 вересня 2023 року включно.

Навіщо Нацбанк відмовляється від копійок і друкує банкноти 1000 гривень

Банкноти номіналами 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору) залишаються дійсним платіжним засобом. Ними можна продовжувати розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати. Водночас, потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в готівковий обіг, а вилучатимуться банками та передаватимуться до Національного банку для утилізації. Поступово в готівковому обігу їх ставатиме дедалі менше, а їх місце займуть відповідні «сріблясті» обігові монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року випуску.

Монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Вилучення їх з обігу вирішить цю проблему.

«Водночас воно не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари, роботи чи послуги (до сум, кратних 10 копійкам), що діють в Україні вже два роки, з 1 липня 2018 року», — повідомили в НБУ.

Банкноти старого зразка, введені в обіг до 2003 року, майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот у обігу (близько 50 млн штук). Упродовж трьох останніх років їх обсяг в обігу майже не змінився. Тобто громадяни ними майже не розраховуються. Ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять.

Після завершення усіх процесів вилучення монет номіналом 25 копійок та старих і зношених банкнот упродовж наступних трьох років банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12, стане впорядкованим та зручним. Всього в ньому залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *