Соціальна допомога в Польщі: статистика отримувачів серед українців

Соціальна допомога в Польщі: статистика отримувачів серед українців

За минулий рік соціальну допомогу в Польщі отримали понад 1,1 мільйона українців. Такі дані за 2022 рік наводять у Центральному статистичному управлінні Польщі.

У Польщі у 2022 році зареєстрували отримання соціальної допомоги для 1 мільйона 111 тисяч українських громадян. За даними Центрального статистичного управління країни, загальна сума коштів, виділених на пільги становила 368,8 мільйона злотих (близько 3,1 мільярда гривень). Такі цифри 24 Каналу повідомили в Міграційній платформі EWL. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Майже кожен п’ятий українець, який отримав соцдопомогу, проживав у Мазовецькому воєводстві з центром у Варшаві (21,8% від усіх громадян України, тобто 242,6 тисячі осіб). Найменше біженців скористалися допомогою у Свєнтокшиському воєводстві з центром у місті Кельці (1,6% від усіх українців, тобто 17,4 тисячі осіб).

Соціальні виплати для українських біженців у Польщі поділяються на три категорії:

  • одноразова грошова підтримка – 300 злотих на людину;
  • допомога з харчуванням;
  • інші виплати.

У Польщі для громадян України наразі залишаються доступними соціальні пільги від держави, щомісяця продовжують виплати в рамках програми 500+ на дитину. А також є можливість подавати заявки на програми допомоги від міжнародних благодійних фондів та волонтерських організацій,
– інформує голова Фонду підтримки мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Раніше у Міністерстві фінансів Польщі підрахували, що країна витратила на підтримку України близько 50 мільярдів злотих, а це 2% від ВВП держави.

Водночас польські експерти оцінили, що завдяки українським біженцям, які почали працювати в Польщі і сплачувати податки, ВВП країни зріс щонайменше на 1%.

В уряді Польщі заявили, що країна, ймовірно, скоротить фінансову підтримку мільйонам українських біженців, яких вона прийняла.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *