Співробітники Держприкордонслужби перевіряють наявність чинного сертифікату «Зелена карта» у кожного водія, що прямує за кордон.

8 лютого 2019 р. Державна Прикордонна Служба України (ДПСУ) розпочала перевірку в автоматичному режимі наявності та чинності страхових сертифікатів «Зелена картка» під час перетину кордону українськими автовласниками.

Нагадаємо, що в тестовому режимі такі перевірки, що здійснюються шляхом запиту до Централізованої бази даних (ЦБД) МТСБУ, розпочалися ще в грудні минулого року на окремих пунктах перетину державного кордону. Відтепер перевірки здійснюється на всіх пунктах перетину державного кордону, тобто наявність чинного страхового сертифікату «Зелена картка» співробітники прикордонної служби перевіряють у КОЖНОГО водія, що виїжджає за межі країни.

Якщо в базі даних МТСБУ прикордонники виявляють відсутність інформації про укладання договору страхування «Зелена картка», то автомобіль не пропускають за кордон, тому що в’їзд до країн міжнародної системи страхування «Зелена картка» (до їх переліку входять і всі країни-сусіди нашої держави) без страхового сертифікату заборонений чинним законодавством. Крім того, невідповідність даних про пред’явлений сертифікат в базі МТСБУ та даних, зазначених в страховому сертифікаті, інші розбіжності у даних, дають підставу вважати поліс «Зеленої картки» фальшивим чи сфальсифікованим.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко:

«На жаль, вже у перші дні масової перевірки наявності та чинності «Зеленої картки» на всіх пунктах перетину кордону, мають місце випадки, коли окремі громадяни України висловлюють сумніви у правомірності дій співробітників Держприкордонслужби щодо перевірки страхових сертифікатів чи заборони виїзду у випадку відсутності «Зеленої картки».

13 лютого у Львівській області сталася неприємна ситуація, коли водій в агресивній формі відмовився пред’явити прикордонникам страховий сертифікат, посилаючись на наявність польського внутрішнього полісу ОСЦПВ. Він не відреагував на вимоги прикордонників та разом з пасажиром автомобілю намагався чинити опір, здійснивши спробу нападу. Співробітники Національної поліції, що були викликані, затримали водія та пасажира та склали документи про адміністративне правопорушення. Обставини інциденту з’ясовують правоохоронні органи, порушникам загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

Подібні дії можуть призвести або до суттєвого штрафу (до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або до виправних робіт чи навіть реального позбавлення волі.

Хочу довести до відома кожного автовласника, який збирається за кордон на автомобілі:

перевірка наявності та чинності страхового сертифікату «Зелена картка» співробітниками Держпогранслужби та заборона перетину кордону без чинного страхового сертифікату здійснюється повністю у відповідності до чинного законодавства України.

Для тих, хто має сумніви — МТСБУ підготувало докладну інформацію із посиланнями на норми законодавства, що регулюють ці питання.

Додам, що громадяни, які навмисне пред’являють підроблені страхові сертифікати, зобов’язані сплатити чималі штрафи або нести покарання у вигляді обмеженням волі».

МТСБУ та Держприкордонслужба звертає увагу на необхідність вчасно подбати про страховий захист у разі подорожі автомобілем за кордон, придбавши чинний страховий сертифікат «Зелена картка». Відповідальне ставлення до запланованої поїздки – запорука спокою, впевненості та фінансової захищеності. Перевірити чинність полісу можна на сайті МТСБУ або зателефонувавши до контакт-центру за номером 0-800-608-800.

 

Окремі норми законодавства, що регулюють перетин державного кордону на автомобілі.

ПЕРЕВІРКА НАЯВНОСТІ ТА ЧИННОСТІ ПОЛІСУ, ЗАБОРОНА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ БЕЗ ЧИННОГО СЕРТИФІКАТУ «ЗЕЛЕНА КАРТКА» 

Закон України 

Норма закону

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»

Ст.16 

Виїзд з України до країн-членів міжнародної системи автострахування «Зелена картка» транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком-повним членом МТСБУ і посвідченого відповідним уніфікованим страховим сертифікатом «Зелена картка», забороняється.

 

Контроль за наявністю договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється:

21.2. Відповідним підрозділом Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод;

органами Державної прикордонної служби України під час перетинання транспортними засобами державного кордону України.

 

21.3. При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов’язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред’являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 статті, на їх вимогу.

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»

Ст.54 

54.1. Посадові особи відповідних органів Державної прикордонної служби України здійснюють перевірку наявності чинного на території України договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, які перетинають державний кордон України, незалежно від належності та місця реєстрації транспортного засобу.

 

54.2. Якщо водій транспортного засобу при в’їзді на територію України не може пред’явити документ, який підтверджує наявність чинного на території України договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, подальший рух транспортного засобу допускається лише після укладення відповідного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Закон України «Про Державну прикордонну службу України»

Ст. 20 

Органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов’язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право:

 

19) здійснювати автоматизований обмін інформацією про транспортні засоби, що перетнули державний кордон України, з територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Зупиняти та оглядати в межах прикордонної смуги, контрольованих прикордонних районів самостійно, а за їх межами — разом з відповідними підрозділами Національної поліції транспортні засоби, а також перевіряти документи, що посвідчують особу водія та пасажирів, наявність поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката «Зелена картка»), а також здійснювати контроль за сплатою сум накладеного стягнення за адміністративні правопорушення.

Постанова Кабінету Міністрів України від 6 липня 1998 р. № 1024 Про здійснення контролю за наявністю договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів під час перетину державного кордону України 

У разі відсутності страхового сертифіката власник (користувач) такого транспортного засобу зобов’язаний в установленому порядку укласти договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та отримати від страховика — повного члена Моторного (транспортного) страхового бюро страховий сертифікат «Зелена Картка» єдиного зразка, який прийнятий в усіх країнах-членах міжнародної системи автострахування «Зелена Картка»;

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ЧИ ВИМОГ СПІВРОБІТНИКІВ ДЕЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ 

Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Ст. 185-10. Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі

 військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського

 формування з охорони громадського порядку і державного кордону

Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов’язків, пов’язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в’їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України, —

 

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Ст 202 «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду-виїзду

Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду — виїзду —

 

тягне за собою накладення штрафу на громадян від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади –

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Кримінальний кодекс України

Ст. 342. Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Опір представникові влади, крім державного виконавця, приватного виконавця, під час виконання ним службових обов’язків —

карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *