Споживчі ціни зросли на 0,8% в карантинному березні

Інфляція на споживчому ринку України в березні порівняно із лютим становила 0,8%, а з початку року ціни зросли на 0,7%.

Це перші офіційні показники цінової динаміки після запровадження 12 березня всеукраїнського карантину.

12-місячна інфляція в березні становила 2,3%, зменшившись із лютого з 2,4%. Облікова ставка НБУ, яка має тримати інфляцію в коридорі 5% +/- 1 в.п., становить 10%.

За березень найбільше ціни зросли на одяг і взуття (+12,8%) і охорону здоров’я (+1,4%) на фоні девальвації гривні приблизно на 12,5% — з рівня близького до 25 грн/$ до приблизно 28 грн/$. Зростання цін у сфері охорони здоров’я зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,9%.

Продукти харчування подорожчали в березні на 0,4%.

Найбільше (на 5,2%) подорожчали гречані крупи. На 1,2-3,9% зросли ціни на фрукти, цукор, рис, овочі, макаронні вироби, яловичину.

Зросли ціни на хліб (+0,2%), макаронні вироби (+1,5%), вершкове масло (+0,8%), фрукти (+3,9%), овочі (+1,7%), цукор (+2,9%).

Ще 23 березня найбільша в Україні мережа АТБ повідомляла про більш суттєве подорожчання «борщового набору» (картопля, капуста, цибуля, морква) на 35-128%, цукру — на 8%, макаронних виробів — на 9,5%, круп — на 11%, гречки — на 51%, борошна — на 5%, яєць — на 6%.

Впали ціни на яйця (-12,3%), молоко (-0,6%), м’ясо (-0,3%), творог (-0,2%).

Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подешевшали на 2,8% через зниження ціни на природній газ (-11,6%) та гарячу воду і опалення (-5,2%).

Транспорт подорожчав на 0,7%: паливо та мастила подешевшали на 1,7% на фоні обвалу світових цін на нафту, а залізничний пасажирський транспорт, який паралізований через карантин, здорожчав на 4,4%. Автодорожній пасажирський транспорт додав 0,2% в ціні, автомобілі подорожчали на 4% вірогідно через девальвацію гривні.

Послуги закладів відпочинку, культури, освіти, ресторанів і готелів, які також зачинені на карантин, подорожчали на 0,2%.

Раніше Київське обласне територіальне відділення АМКУ почало розслідування справи щодо суттєвого подорожчання продуктів харчування в київських супермаркетах. 8 квітня АМКУ надав торгівельним мережам обов’язкові для розгляду рекомендації щодо перегляду рівня торговельної націнки.

NOVUS, Ашан, METRO Cash&Carry Ukraine, Сільпо, BILLA, АТБ-Маркет, VARUS, ЕКО маркет, Велика Кишеня, Велмарт повідомили, що знижують націнку на продукти першої необхідності, а деякі мережі на час карантину взагалі прибрали націнку на окрему групу товарів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *