США висунули нові звинувачення проти Коломойського

Прокуратура США 30 грудня висунула нові звинувачення проти ексвласників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Їх звинувачують у незаконному привласненні коштів для купівлі некомерційної нерухомості в штаті Огайо, повідомляє Reuters.

Раніше схожі обвинувачення міністерство юстиції США виносило щодо нерухомості у штатах Кентуккі та Техас.

Мін’юст США стверджує, що олігархи незаконно привласнили кошти Приватбанку для купівлі некомерційної нерухомості у штаті Огайо, яку згодом конфіскували.

Прокурори зазначають, що з 2008 по 2016 роки Коломойський і Боголюбов незаконно отримували позики у банку, які пізніше відмивали через офшорні компанії ПриватБанку на Кіпрі, а потім перераховували у США.

За даними Мін’юсту, загальна вартість нерухомості у трьох американських штатах оцінюється у понад $60 млн.

Коломойський відкинув звинувачення прокуратури, а його адвокат у США Брюс Маркс наразі коментар не надав. Боголюбов і його представники справу також не прокоментували.

Нагадаємо, 6 серпня Мін’юст США подав скаргу, в якій звинувачує українських олігархів Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку для придбання американських активів, зокрема феросплавних й металургійних заводів, а також об’єктів нерухомості, в тому числі хмарочосів у центрі Клівленда (штат Огайо).

4 серпня ФБР провело обшуки в офісах цих компаній у Маямі, а також в офісі Optima Management Group у Клівленді. При цьому ФБР нікого не звинуватило у злочині, наразі триває розслідування.

21 травня 2019 року ПриватБанк подав позов проти Коломойського та Боголюбова в суд штату Делавер. Банк звинуватив їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з олігархами компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання активів у США.

Йдеться про феросплавні і металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Одна з компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському Клівленді. Найбільше майна Коломойського та Боголюбова виявлено у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Коломойський звинувачення у відмиванні грошей відкидає. За його словами, гроші, які він та Боголюбов витрачали у США на придбання різних активів, вони отримали з продажу українських металургійних активів російській компанії на близько $2 млрд. Продаж був завершений у 2008 році.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *