США загрожує дефолт через нестачу коштів на погашення боргів

У США назріває нова фінансова криза через перевищення боргового ліміту, внаслідок чого країна не зможе здійснювати соцвиплати та сплачувати за боргами.

Очільниця Міністерства фінансів США Джанет Єллен 28 вересня направила листа лідерам Конгресу, в якому вона застерігає законодавців, що 18 жовтня США перетнуть «боргову стелю», що може призвести до дефолту країни, пише Washington Post.

За даними Єллен, 18 жовтня у США закінчаться кошти на погашення боргів і соціальні виплати, що може мати катастрофічні наслідки та спричинити фінансову кризу.

«Невідомо, чи зможемо ми продовжувати виконувати всі зобов’язання після цієї дати», — написала вона.

Таким чином США наближаються до першого в історії країни дефолту через перевищення боргового ліміту у $28,4 трлн.

Єдиний вихід із цієї ситуації – щоби Конгрес попередньо зняв обмеження залучення коштів, аби уникнути дефолту.

29 вересня відповідний законопроєкт ухвалили у Палаті представників Конгресу, проте проти нього виступають республіканці через спроби демократів ухвалити інфраструктурний пакет у $3,5 трлн без їх участі.

Однак, якщо політичні сили не домовляться, то демократи можуть піти іншим шляхом – змінити бюджет, для чого їм вистачить простої більшості у Сенаті.

США мають значний бюджетний дефіцит із перевищенням витрат над доходами. Для його покриття країна залучає чималі обсяги позик – борг становить $28,43 трлн, або 108% до ВВП.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid