Суд амністував патрульного поліції, який влаштував смертельне ДТП

Шевченківський районний суд Києва за амністією звільнив від відбування 5 років в’язниці патрульного поліції, через якого загинула людина.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 3 березня, який ухвалила суддя Олена Мєлєшак.

О 4 годині 55 хв. 13.09.2016 патрульний екіпаж у складі обвинуваченого та його колеги прибув на перехрестя вулиць Назарівської та Льва Толстого. Стоячи на тротуарі, поліцейські помітили автомобіль, який рухався по вул.Льва Толстого в напрямку вулиці Саксаганського, але вирішили переслідувати його з метою зупинки.

При переслідуванні машини обвинувачений був за кермом і наблизившись до перехрестя побачив червоний сигнал світлофора, що забороняє рух. Без реальної необхідності патрульний увімкнув проблисковий маячок червоного кольору і продовжив рух. На перехресті машина патрульної поліції зіткнулася із Шевроле, у результаті пасажир другої машини загинув.

Обвинувачений вину не визнав, стверджував, що діяв відповідно до закону, переслідуючи водія, який грубо порушував правила дорожнього руху, а включивши проблискові маяки мав проіоритет у проїзді на сигнал світлофора, а інші машина виникла на перехресті зненацька.

Експертиза показала, що саме патрульний порушив правила дорожнього руху, що спричинило загибель пасажира другої машини. Патрульний повинен був переконатись, що його виїзд на забороняючий сигнал світлофора буде безпечним для інших учасників дорожнього руху, але не зробив цього, а водій Шевроле не мав технічної можливості уникнути зіткнення. Відсутні об’єктивні докази, які би підтверджували необхідність переслідування автомобіля патрульною поліцією.

Патрульного визнали винним у неумисному тяжкому злочині – грубому порушенні правил дорожнього руху під час виконання обов’язків поліцейського, що створило загрозу здоров’ю та життю і потягло тяжкі наслідки у вигляді смерті потерпілого.

Але оскільки обвинувачений має малолітню дитину, то суд застосував до нього амністію і він не відбуватиме 5 років позбавлення волі. Попри це його позбавили на 2 роки права обіймати посади поліцейського Національної поліції України, а також керувати транспортними засобами.

Матері загиблого пасажира стягується 500 тис. грн моральної шкоди і 62 тис. матеріальної компенсації. Водночас суд роз’яснив, що жінка додатково може звертатися із позовом про стягнення моральної шкоди з Департаменту поліції України.

За останньою інформацією, станом на лютий 2020 року обвинувачений все ще працював у патрульній поліції.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *