Суд ЄС визначив: жінки можуть звертатися за притулком в ЄС через гендерне насильство у своїй країні

Суд ЄС визначив: жінки можуть звертатися за притулком в ЄС через гендерне насильство у своїй країні

Жінки можуть просити притулку в країнах ЄС на підставі того, що вони стикаються з гендерним насильством у своїй країні походження, постановив Суд Європейського Союзу (СЄС).

Цього тижня суд виніс вирок у справі, переданій болгарським судом щодо курдської жінки, яка сказала, що боїться за своє життя, якщо їй доведеться повернутися до Туреччини. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Жінка, громадянка Туреччини, мусульманка та розлучена, попросила міжнародного захисту в Болгарії. Вона сказала, що сім’я змусила її вийти заміж, а чоловік її бив і погрожував.

Згідно з Директивою ЄС 2011/95, статус біженця має бути наданий у випадках, коли громадянин третьої країни переслідується через расу, релігію, національність, політичні погляди або приналежність до певної соціальної групи.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

У рішенні Великої палати Суд ЄС встановив, що Директиву слід тлумачити відповідно до Стамбульської конвенції, яка є обов’язковою для ЄС і визнає насильство щодо жінок за ознакою статі формою переслідування.

Суд також встановив, що жінки в цілому можуть вважатися такими, що належать до соціальної групи за значенням Директиви 2011/95. Отже, вони можуть претендувати на статус біженця, якщо в країні свого походження вони зазнають через свою стать фізичного чи психічного насильства, включаючи сексуальне та домашнє насильство.

Якщо умови для надання статусу біженця не виконуються, вони можуть претендувати на додатковий захист, у тому числі у випадках, коли існує реальний ризик бути вбитими або стати жертвами актів насильства з боку члена їхньої сім’ї чи громади через ймовірне порушення культурних норм. , релігійні або традиційні норми.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *