Суд не покарав хлопця, який замість маски натягнув светра

Зарічний суд міста Суми закрив справу проти місцевого жителя у зв’язку з відсутню складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 квітня.

Згідно з протоколом поліції, 9 квітня близько 20:20 год. хлопець залишив місце проживання без нагальної потреби, з початкових пояснень катався на велосипеді, вийшов з дому маски або респіратора, на вимогу працівників поліції одягнути індивідуальні засоби захисту не зробив цього і не пред’явив документів.

У засіданні молодий чоловік пояснив, що їхав за продуктами і ліками для літніх батьків, дорогою на велосипеді начебто потрапив у ДТП, тому перебував у шоковому стані і не відразу зміг нормально відповідати за запитання поліцейський, крім того зазначив, що мав при собі паспорт і був у масці власного виробництва, а саме підняв комір свого светра, який мав досить високу горловину, яка щільно прилягала до обличчя.

Суд з’ясував, що у протоколі справді зафіксовані письмові пояснення, що громадин їхав за продуктами і ліками. Нагрудні камери поліції фіксували, що чоловік був з високо піднятим коміром светра, який щільно прилягав до обличчя та був натягнутий майже до очей, а під час проведення особистого огляду виявлено паспорт. 

Суд зауважив, що на сьогодні в Україні не визначені медичні критерії та не прийняті нормативно-правові акти щодо загального вигляду та характеристик респіраторів або масок для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами.

Відтак суд дійшов висновку, що в діях особи не було правопорушення.

Нагадаємо, що з 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19.

З 6 квітня і до закінчення карантину уряд зобов’язав людей у громадських місцях носити маски або респіратори.

За появу без засобів індивідуального захисту особу штрафують на 17 тисяч гривень.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *