Суд не став розглядати скаргу на ухвалу про строки у справі екссудді Чернушенка

Житомирський апеляційний суд закрив провадження за скаргою прокурора у справі колишнього голови Апеляційного суду м.Києва Антона Чернушенка.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 6 травня.

24 грудня 2019 Печерський суд за зверненням адвоката Чернушенка встановив слідчим ДБР строк у два місяці для завершення досудового розслідування і прийняття рішення про закриття справи або скерування її до суду.

Прокурор Офісу генпрокурора оскаржив цю ухвалу, але на засідання апеляційного суду не з’явився без пояснення причин. Адвокат Чернушенка заперечував, вказуючи, що така ухвала не підлягає оскарженню.

Суд встановив, що вичерпний перелік ухвал, що оскаржуються на досудовому розлідуванні, наведено у ч.1 ст.309 КПК. Постановлена за наслідками розгляду клопотання про встановлення процесуальних строків, ухвала у такому переліку відсутня. Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого судового засідання.

Колишній голова Апеляційного суду Києва підозрюється у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Нагадаємо, що саме колишній слідчий ГПУ Дмитро Сус у 2015 році проводив показовий обшук у кабінеті тодішнього голови Апеляційного суду. Сус начебто знайшов у Чернушенка вже наперед виготовлену ухвалу у справі щодо компанії «Нафтогазвидобування».

Слідчий також вилучив з кабінету судді два пістолети, два телефони, 6500 доларів США і 25915 грн., талони на пальне, дискети та ін.

На початку травня 2020 адвокат Чернушенка намагався через суд повернути вилучені з кабінету екссудді речі і документи. Але суд відмовив, не переконавшись, що Чернушенко справді є власником цього майна і що воно є дійсно тимчасово вилученим під час обшуку.

Після обшуків і повідомлення про підозру суддя зник та перебуває в розшуку, за останньою інформацією, проживав у Росії.

У 2018 Чернушенка звільнили з посади, оскільки з серпня 2015 року він не ходив на роботу з невідомих причин та фактично припинив виконувати свої обов’язки.

Сьогодні в Києві судять сина екссудді Антона Чернушенка за розголошення державної таємниці. Йдеться про передачу третім особам документів суду із грифом «таємно». У 2017 до 5 років умовно був засуджений спільник сина Чернушенка – колишній працівник Апеляційного суду, який сфотографував клопотання СБУ про проведення негласних слідчих дій і передав їх за винагороду.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *