Суд опублікував рішення, яким зменшив Кожарі заставу у 7 разів

Шевченківський суд Києва оприлюднив ухвалу про продовження запобіжного заходу ексміністру закордонних справ Леоніду Кожарі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на текст ухвали від 18 травня.

Суддя Слободянюк продовжив підозрюваному строк тримання під вартою із правом вийти під заставу у 2,1 млн грн.

Суд врахував особу Кожари, його вік, майновий, сімейний стан, та головним чином – обставини справи, зокрема те, що інкриміновані йому дії посягають на найвищу соціальну цінність – життя людини, а тому призначив заставу, розмір якої в декілька разів перевищує граничну межу для особливо тяжких злочинів.

Водночас суддя зіслався на позиції Європейського суду з прав людини, що розмір застави повинен бути встановлений з огляду на особу підсудного, належну йому власність, стосунки з поручителями.

Йдеться про те, що розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала підозрюваного від порушення обов’язки, наприклад, втечі, а, з іншого боку, не має бути таким, що є завідомо непомірним, що особа не може внести таку заставу.

Суддя Слободянюк вирішив, що є ризики неналежної процесуальної поведінки підозрюваного, враховуючи його соціальні зв’язки, життєвий і професійним досвід, а саме тривале перебування на різних високих державних посадах, включаючи і в міжнародних інституціях, що вказує на існування ризиків щодо незаконного впливу на свідків, експертів, а також перешкоджання іншими способами встановленню істини у справі. Відтак суддя погодився продовжити Кожарі строк тримання під вартою ще на два місяці, але із визначенням застави.

Наразі відомо, що за Кожару внесли 2,1 млн грн застави і він вийшов на свободу.

Раніше, у березні цього року, суддя Трубніков визначав підозрюваному альтернативу у вигляді застави в сумі 14,08 млн млн.

Ані у першій, ані в другій ухвалі не наведено конкретних даних про майновий стан підозрюваного, про доходи сім’ї. Тому залишається незрозумілим, що переконало через два місяці призначити заставу у 7 разів меншу.

Кожарі повідомлено про підозру в умисному вбивстві.

21 лютого 2020 в будинку Кожари загинув від вогнепального поранення в голову колишній голова правління каналу «Інтер» Сергій Старицький. Стріляли з пістолета, зареєстрованого на Кожару.   Спочатку розслідувалась версія самогубства, але через понад місяць з моменту події, Леоніду Кожарі повідомили про підозру. Сам він причетності до злочину не визнає.

За версією обвинувачення, конфлікт виник, бо загиблий і підозрюваний були у стані сильного алкогольного сп’яніння.

Раніше адвокат зачитав заяву-зізнання від дружини Кожари, що трагедія сталася випадково, коли вона намагалася відібрати пістолет у п’яного Старицького. Також жінка дала показання у закритому засіданні при обранні запобіжного заходу її чоловіку.

Незадовго після цього дружині Кожари Марині Козерод повідомили підозру у введенні в оману суду, тобто завідомо неправдивому показанні свідка зі штучним створенням доказів захисту. У квітні суд призначив Козерод запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *