Суд повернув заяву ГПУ про заочне розслідування щодо Клюєва через недоведеність міжнародного розшуку

Печерський суд повернув прокурору ГПУ клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування у справі Андрія Клюєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 жовтня.

З 2014 року розслідується справа за підозрою колишнього першого віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва та колишнього голови Державного агентства України з інвестицій та розвитку у заволодінні державними коштами особливо великому розмірі, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, а також за фактами шахрайства, зловживання службовим становищем та доведення до банкрутства.

З 15 січня 2015 Андрія Клюєв перебуває у розшуку. Вжито всіх заходів для повідомлення йому про піозру і з 9 жовтня 2017 він вважається підозрюваним. Разом з тим точне місце перебування особи не встановлено. За версією слідства, він може проживати в Російській Федерації. Розшуком Клюєва займається СБУ і Печерський суд неодноразово давав дозвіл на його затримання.

Прокурор вважає, що коли на підставі постанови слідчого про оголошення підозрюваного в розшук і НЦБ Інтерполу України до обліків Генерального секретаріату Інтерполу було внесене клопотання про публікацію синього повідомлення щодо розшуку Клюєва, то він перебуває у міжнародному розшуку. Прокурор просив дати дозвіл на заочне розслідування.

Адвокат Клюєва подала заяву, що клопотання прокурора подається повторно за відсутності нових обставин.

13 травня 2019 Київський апеляційний суд відмовив прокурору про наданні згоди на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав недоведеності  перебування Клюєва   в міжнародному розшуку.

Печерський суд дійшов аналогічного висновку, а саме, що постанови про оголошення в міжнародний розшук не свідчить, що Клюєв вже знаходиться в міжнародному розшуку, оскільки міжнародний розшук – це комплекс заходів, що здійснюються Інтерполом на території держав-учасниць. Саме час опублікування в інформаційній системі Інтерполу відповідного повідомлення відповідає початку міжнародного розшуку, а час видалення, його припиненню.

4 вересня 2019 Печерський суд за клопотанням адвоката Андрія Клюєва встановив Генпрокуратурі 30-денний строк на завершення розслідування і скерувати справу до суду або закрити.

Нещодавно Вищий антикорупційний суд в аналогічній ситуації вирішив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *