Суд скасував угоду у газовій справі Онищенка

Львівський апеляційний суд скасував вирок 2016 року, яким затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором САП і обвинуваченим Ігорем Копчуком.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 14 лютого.

У серпні 2016-го Шевченківський райсуд Львова виніс вирок брокеру ПП «Колорит» Ігорю Копчуку.

За матеріалами справи, Копчук як виконавець у складі злочинної організації формально представляв інтереси продавців природного газу, видобутого ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Карпатнадраінвест» за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Украгазвидобування», під час продажу на товарній біржі «Львівська універсальна» за істотно нижчими від ринкової цінами підконтрольним злочинній організації підприємствам.

За версією слідства, з січня 2013 року по січень 2016 року члени злочинної організації заволоділи коштами ПАТ «Укргазвидобування» в розмірі 1,6 млрд грн., що отримані від реалізації природного газу, видобутого за договорами спільної діяльності. Керівником злочинної організації детективи вважають екснардепа Олександра Онищенка.

Обвинувачений Копчук уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. За це суд призначив йому 6800 грн штрафу, заборонив певний обіймати деякі посади і дав 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Вирок оскаржив адвокат екс-директора ТОВ «Надра Геоцентр» Сергія Свіченка, чиє прізвище в обвинувальному акті зазначено як співучасника в інкримінованих злочинах, також у вироку було посилання на фірму «Надра Геоцентр» як інструмент злочинної діяльності. 

Адвокат повідомив, що вироком визнані встановленими обставини вчинення злочину за співучасті осіб, які не були сторонами угоди з прокурором та ще не засуджені. Оскаржуваним вироком фактично визнаються винуватими також інші особи.

Суд погодився, що вирок створює преюдицію винуватості інших осіб, і порушує загальні засади кримінального провадження, зокрема презумпції невинуватості, забезпечення доведеності вини, верховенства права й законності.

Суд скасував вирок і направив справу до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для проведення досудового розслідування у загальному порядку.

Прокурори намагалися перенести розгляд справи до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, але там вирішили, що справу має розглядати львівський суд. Було також клопотання прокурора до Верховного суду про передачу справи до Апеляційної палати ВАКС, але його також не задовольнили.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *