Суд відмовився звільняти від відповідальності чоловіка, який не скоїв злочину

Глухівський міськрайонний суд Сумської області у зв’язку із необґрунтованістю відмовив прокурору в задоволенні клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 4 березня.

Прокурор просив звільнити громадянина від кримінальної відповідальності за готування до державної зради.

Влітку 2018 чоловік повертався із Росії машиною і начебто був завербований співробітниками ФСБ на пункті пропуску «Троєбортноє». Йому пригрозили, що підкинуть щось заборонене і не пропускатимуть більше. Чоловік стверджує, що їздив у Росію, щоб заправлятися дешевим бензином і його сім’я матеріально залежала від поїздок у Росію, тому вимушено погодився.

На прохання співробітника ФСБ він сфотографував будинок у Глухові, бо його власник нібито займається контрабандою товарів через українсько-російському кордоні. Також мав передати кілька місцевих газет, в яких висвітлюються політичні події в Україні, зокрема вибори, але не зробив цього, бо під час наступних поїздок про газети не запитували, тому він їх викинув. Також співробітники ФСБ цікавилися даними працівників Служби безпеки України, їхніми місцями проживання і соціальними зв’язками, на що українець відповідав, що такою інформацією не володіє. Таке спілкування тривало більше року. У серпні 2019 йому назвали конкретного співробітника СБУ, про якого треба було зібрати інформацію, а також доручили сфотографувати пост поліції на дорозі Кіпті-Глухів-Бачівськ і приміщення СБУ в м. Глухові. Але чоловік не став виконувати завдання і заявив у СБУ.

Оскільки чоловік добровільно заявив органам української влади про свій зв’язок з представником ФСБ РФ, то прокурор просив звільнити його від відповідальності.

Але суд вирішив. що в матеріалах відсутні дані, що підозрюваний вчинив будь які дії, які б свідчили про допомогу іноземній організації у підривній діяльності проти України чи вчинив підготовку до таких дій, оскільки не надав згоду це робити і не вступав у змову із представниками іноземної організації, а відразу ж після вищезгаданої розмови із оперативним співробітником ФСБ РФ повідомив про це Службу безпеки України.

Якщо громадянин, отримавши злочинне завдання, не вчинив ніяких дій на його виконання і навіть не мав наміру його виконувати, то немає підстав для притягнення до кримінальної відповідальності за державну зраду за відсутністю складу злочину.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *