Суд виніс вирок фігуранту схеми заробітку на біженцях у Франції

Любашівський районний суд Одеської області засудив чоловіка вербування та переміщення людей на територію Франції з метою експлуатації.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  із посиланням на вирок від 27 липня.

Обвинувачений у змові зі спільником, матеріали щодо якого виділено в окреме провадження, розробив план вербування та переміщення уразливих осіб через державний кордон України на територію Франції в місто Мелен. У подальшому людей переконували звернутися до державних органів Французької Республіки з проханням надати їм статус біженців на підставі вигаданої інформації про ризик стати в Україні жертвами переслідувань за ознаками національності, належності до певної соціальної групи, політичних переконань тощо. На період перевірки кандидати в біженці мали б отримувати виплати з державного бюджету Французької Республіки, які зловмисники вирішили привласнити.

У вироку суду йдеться про двох потерпілих – чоловіка та жінку, які перебували в скрутному матеріальному становищі. У вересні минулого року обвинувачений вивіз їх до Франції, обіцяючи 4000 грн і 200 євро винагороди, створивши у потерпілих хибне уявлення про можливість високих заробітків за виконання нескладних законних дій.

У подальшому, не знаючи іноземних мов і не маючи грошей, потерпілі були повністю залежні від обвинуваченого. Написавши заяви для отримання статусу біженця, вони отримували банківські картки для виплат, які в них одразу забирали.

До суду надійшла угода про визнання винуватості.

Чоловік раніше не судимий, щиро каявся і активно сприяв розкриттю злочину, відшкодував збитки, заподіяні злочином, повідомив слідчим раніше невідомі обставини злочинної діяльності, викрив інших учасників злочинів.

Суд призначив 5 років позбавлення волі, але звільнив засудженого від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.

У межах цього ж провадження є ще двоє підозрюваних – громадянин Молдови і громадянин України. За версією слідства, вони аналогічно переправляли людей до Франції.

У квітні цього року співробітники Державної прикордонної служби України спільно з представниками Національної поліції України та міграційної поліції Одеської області в межах співпраці з правоохоронними органами Франції припинили функціонування каналу торгівлі людьми.

«На території України здійснювався підбір та вербування осіб з низьким соціальним рівнем життя, здебільшого ромів. Злочинці пропонували жертвам так звану «мандрівку Європою», за що останні мали ще й отримати по 200-300 євро кожен. Про умови та кінцевий результат такого турне звичайно ж не розповідали.

По прибуттю до кінцевої країни подорожі, якою виявилась Республіка Франція, зловмисники відбирали у мандрівників документи, та погрожували створенням «проблем» з місцевими правоохоронними органами. Єдиною умовою для повернення «заручників» додому було оформлення на території Франції статусу «біженця». Після здійснення таких дій, особам нараховувалась соціальна компенсація в розмірі 300 євро на місяць, протягом дев’яти місяців. Використовуючи становище жертв, зловмисники отримували на руки банківські картки та кошти, які надходили на рахунки, після чого, повертали осіб в Україну», – повідомила прес-служба прикордонної служби.

За попередніми оцінками правоохоронців, жертвами аферистів стали більше 100 осіб.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *